Vásárlási feltételek
Jelen Általános Szerződési Feltételek (továbbiakban ÁSZF) a Belvárosi Gyógyszertár Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 1052 Budapest, Szervita tér 5., cégjegyzékszám: 01-09-390347, továbbiakban Szolgáltató), és a Szolgáltató által az belvarosigyogyszertar.hu internetes címen elérhető weboldalon keresztül nyújtott elektronikus kereskedelmi szolgáltatásokat igénybe vevő ügyfél (továbbiakban Ügyfél) jogait és kötelezettségeit tartalmazza (Szolgáltató és Ügyfél együttesen a továbbiakban Felek).
Az ÁSZF minden jogügyletre és szolgáltatásra vonatkozik, amely a belvarosigyogyszertar.hu weboldalon keresztül történik, függetlenül attól, hogy annak teljesítése Magyarországról vagy külföldről, a Szolgáltató vagy közreműködője által történik.
Szolgáltató adatai |
|
Név: |
Belvárosi Gyógyszertár Kft. |
Székhelye: |
1052 Budapest, Szervita tér 5. |
Levelezési címe: |
1052 Budapest, Szervita tér 5. |
E-mail címe: |
info@belvarosigyogyszertar.hu |
Cégjegyzékszám: |
01-09-390347 |
Adószáma: |
27443691-2-41 |
Jelen ÁSZF hatálya kiterjed minden olyan elektronikus kereskedelmi szolgáltatásra, amely az belvarosigyogyszertar.hu internetes címen elérhető weboldalon található elektronikus áruházon (továbbiakban Webáruház) keresztül történik. Továbbá jelen ÁSZF hatálya kiterjed minden olyan kereskedelmi ügyletre, amely jelen szerződésben meghatározott Felek között jön létre. A Webáruházban történő vásárlást az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény (továbbiakban Elkertv.) szabályozza.
A Webáruházban történő vásárlás elektronikus úton leadott megrendeléssel lehetséges, jelen ÁSZF-ben meghatározott módon.
A Webáruház szolgáltatásainak jelentős része elérhető minden felhasználó számára, regisztráció nélkül is. Egyes szolgáltatások
A Felek között a termék megvásárlásával magyar nyelven létrejött szerződés nem minősül írásba foglalt szerződésnek, így Szolgáltató azokat nem iktatja.
A jelen ÁSZF elérhető és megtekinthető a Szolgáltató honlapján, az Általános szerződési feltételek menüpont alatt.
A szerződés nyelve magyar.
A Szolgáltató semmilyen magatartási kódex rendelkezéseinek nem veti alá magát.
Ügyfélszolgálati iroda helye: |
1052 Budapest, Szervita tér 5. |
Az ügyfélszolgálat címén személyes ügyfélfogadásra nincs lehetőség. Az Ügyfél kizárólag e-mailben tudja felvenni a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal.
|
|
Levelezési címe: |
1052 Budapest, Szervita tér 5. |
E-mail: |
A Webáruházban lévő termékek adatlapján megjelenített képek illusztrációk, eltérhetnek a valóságtól! Szolgáltató nem vállal felelősséget az esetleges technikai ismertetők, a beszállító, vagy a rajta kívül álló okok miatt történő előzetes bejelentés nélküli változtatás miatt.
Szolgáltató fenntartja a jogot a már visszaigazolt megrendelések visszautasítására részben vagy teljes egészben. Részben történő teljesítés kizárólag az Ügyféllel történő egyeztetést követően kerülhet sor.
Az Ügyfél tudomásul veszi, hogy a Webáruházban végrehajtott megrendelést követően a Szolgáltató általi visszaigazolás következményeként a megrendelt termékre közötte és a Szolgáltató között távollevők között kötött adás-vételi szerződés jön létre. Az Ügyfél kifejezetten tudomásul veszi, hogy a Webáruházban történt megrendelése fizetési kötelezettséget von maga után.
A regisztrációra a Főoldalon található "Profil” panelben a ”Regisztráció” menüpont alatt található adatlap kitöltésével, vagy a fizetési folyamatba beágyazva kerülhet sor. A ”Regisztráció” menüpont alatt egy valós e-mail cím, telefonszám, név egy választott jelszó továbbá aszámlázáshoz/kiszállításhoz használt magyarországi cím(ek) (irányítószám,település,utca,házszám) megadása szükséges. Saját adatai védelmének érdekében a felhasználó felelősége a megfelelő erősségű jelszó kiválasztása és ennek a jelszónak a biztonságos tárolása. Az adatok megadását követően a regisztráció létrejön. Az Ügyfélnek lehetősége van regisztráció nélkül, vendégként is vásárolni. Ugyanakkor a vendégként történő vásárlás esetén, az Ügyfélnek nem áll módjában rendelését utólag a Szolgáltató honlapján ellenőrizni. Vendégként történő vásárlás esetén a rendelés aktuális státuszáról (rendelés beérkezése, rendelés átvehető/átadva futár részére, rendelés törölve…stb.) a Webáruház informatikai rendszere értesítő e-mail üzenetet küld. Az Ügyfél a Webáruházon történő regisztrációjával, illetve vendégként történő vásárlása esetén a megrendelés elküldésével kijelenti, hogy jelen ÁSZF, és a Webáruházon közzétett Adatvédelmi nyilatkozat feltételeit megismerte és elfogadja, az Adatvédelmi nyilatkozatban foglalt adatkezelésekhez hozzájárul.
A Szolgáltatót az Ügyfél által tévesen és/vagy pontatlanul megadott adatokra visszavezethető szállítási késedelemért, illetve egyéb problémáért, hibáért semminemű felelősség nem terheli. A Szolgáltatót nem terheli felelősség az abból adódó károkért, ha az Ügyfél a jelszavát elfelejti, vagy az illetéktelenek számára bármely, nem a Szolgáltatónak felróható okból hozzáférhetővé válik. A Szolgáltató minden regisztrációt egy önálló személyként kezel. A korábban rögzített adatok megváltoztatására bejelentkezés után, a „Profil/ Adatmódosítás” menüpontban van lehetőség, amely az aktív megrendelések adatait is érintheti. Szolgáltatót a regisztrált adatok Ügyfél által történő megváltoztatásából eredő kárért, hibáért semminemű felelősség nem terheli. Ügyfél az esetleges regisztrációval kapcsolatos adatváltozásait köteles a Szolgáltatónak bejelenteni, vagy pedig az adatmódosításokat személyesen elvégezni.
Ügyfél jogosult a regisztrációját bármikor törölni a profil menü adatmódosítás lapja alatti “Profil törlése” gomb megnyomásával vagy az ügyfélszolgálatnak küldött e-mail üzenettel. Az üzenet megérkezését követően a Szolgáltató köteles gondoskodni a regisztráció törléséről. Az Ügyfél felhasználói adatai a törlést követően azonnal eltávolításra kerülnek a rendszerből; ez azonban nem érinti a már leadott rendelésekhez kapcsolódó adatok és dokumentumok megőrzését, nem eredményezi ezen adatok törlését. Az eltávolítás után az adatok visszaállítására többé nincs mód.
A felhasználói hozzáférési adatok (így különösen a jelszó) titokban tartásáért kizárólag az Ügyfél a felelős. Amennyiben Ügyfél tudomást szerez arról, hogy a regisztráció során megadott jelszavához jogosulatlan harmadik személy hozzájuthatott, köteles haladéktalanul megváltoztatni jelszavát, ha pedig feltételezhető, hogy a harmadik személy a jelszó használatával bármilyen módon visszaél, köteles egyidejűleg értesíteni a Szolgáltatót.
Ügyfél vállalja, hogy a regisztráció során megadott személyes adatokat szükség szerint frissíti annak érdekében, hogy azok időszerűek, teljesek és a valóságnak megfelelőek legyenek. Ügyfél köteles a személy adatait folyamatosan frissíteni és adatváltozás esetén azt a Szolgálató részére bejelenteni, amennyiben az a teljesítéshez vagy egyéb jogos érdek érvényesítéséhez szükséges.
Rendelést csak 14. életévét betöltött, magyarországi kézbesítési címmel rendelkező természetes személy adhat le.
A vásárolandó termék lényeges tulajdonságait, jellemzőit, a termékek használatára vonatkozó utasításokat az adott termék információs oldaláról lehet megismerni. A Szolgáltató szerződésszerű teljesítésének minősül, ha a termék a Webáruházban nyújtott tájékoztatásnál kedvezőbb, előnyösebb tulajdonságokkal rendelkezik. Ha a vásárlás előtt a termékkel kapcsolatban kérdése merülne fel, ügyfélszolgálatunk készséggel áll rendelkezésére. Az általunk forgalmazott termék – ahol ezt a jogszabályok előírják – használati utasítását a termékhez mellékeljük. Ha véletlenül nem kapná kézhez a termékkel együtt a kötelező használati utasítást, azt azonnal – mielőtt a terméket használatba veszi – jelezze ügyfélszolgálatunknál, pótoljuk. Amennyiben a Webáruházon található bármely termék minőségével, alapvető tulajdonságával, használatával, használhatóságával kapcsolatban, a Webáruházon közölteknél több információra van szüksége, kérjük, forduljon ügyfélszolgálatunkhoz, melynek adatait, elérhetőségét jelen ÁSZF 1.7. pontjában találja.
A vételár mindig a kiválasztott termék mellett feltüntetett összeg, amely, ha nincs külön jelölve, az általános forgalmi adót már tartalmazza. A termék vételára nem tartalmazza a kiszállítás költéségét.
A Webáruházról megrendelhető termékek árai változtatásának jogát Szolgáltató fenntartja azzal, hogy a módosítás a Webáruházon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba. A módosítás a már megrendelt termékek vételárát kedvezőtlenül nem befolyásolja. Online bankkártyával történő fizetés kezdeményezésekor, az elektronikus fizetési értesítő kiküldése és a termék átvétele közti időszakban bekövetkezett árcsökkenés esetén nem áll módunkban pénzt visszatéríteni. Az online fizetési tranzakció biztonsági ellenőrzése minimálisan 24, azaz huszonnégy órát vesz igénybe, a termék átvétele csak ezt követően lehetséges.
Amennyiben Szolgáltató minden gondossága ellenére hibás ár kerül a Webáruház felületére, különös tekintettel a nyilvánvalóan téves, pl. a termék közismert, általánosan elfogadott vagy becsült árától jelentősen eltérő, ide értve a feltűnő értékaránytalanságot is, valamint esetleg rendszerhiba miatt megjelenő „0” Ft-os vagy „1” Ft-os árra, akkor Szolgáltató nem köteles a terméket hibás áron szállítani, hanem felajánlhatja a helyes áron történő szállítást, amelynek ismeretében az Ügyfél elállhat vásárlási szándékától. Ügyfelet ezen elállási jog indoklás nélkül megilleti.
A Webáruházba történő regisztrációt követő bejelentkezés után az Ügyfél hozzáférést kap a „Profil” panelhez mely a következő almenüket tartalmazza: Megrendelések, Kedvencek, Adatmódosítás. A Megrendelések menün belül a felhasználó lehetőséget kap a korábbi megrendeléseinek megtekintésére a jelenleg folyamatban lévő rendeléseinek nyomon követésére rendelésének letöltésére. A Kedvencek menün belül lehetősége van az általa “kedvenc terméknek” jelölt termékek megtekintésére és kosárba helyezésére. Az Adatmódosítás menün belül tudja a felhasználó módosítani a fiókhoz tartozó adatokat pl. e-mail, jelszó, számlázási cím, telefonszám továbbá itt kezdeményezheti a fiók törlését is
A megrendelést Szolgáltató Webáruházán keresztül regisztrált, illetve vendégként vásárló Ügyféltől csak akkor fogadja el, ha az Ügyfél a megrendeléshez szükséges valamennyi kötelező mezőt maradéktalanul kitölti. Ha az Ügyfél valamely mezőt hibásan vagy hiányosan tölti ki, hibaüzenetet kap. A Szolgáltatót az Ügyfél által tévesen és/vagy pontatlanul megadott rendelési adatokra visszavezethető szállítási késedelemért, illetve egyéb problémáért, hibáért semminemű felelősség nem terheli.
Megrendelés feladására a Webáruházban a Kosár használatával van lehetőség. Az Ügyfél a kiválasztott termékeket az egyes termékek mellett megjelenő, „Kosárba” gomb használatával teheti Kosarába. A Kosár tartalmának megtekintésére, módosítására a Webáruház jobb felső sarkában található kosár ikonra kattintást követően van lehetőség. Amennyiben az Ügyfél a Kosár tartalmát véglegesítette, a „Tovább a megrendeléshez” feliratra kattintva választhatja ki a szállítás és a fizetés módját illetve adhat meg kedvezményre jogosító kuponkódot. Ha minden szükséges adatot megadott, akkor ismételt továbblépéssel az “Adatok ellenőrzése” adatlapon található „Megjegyzés” rovatban az Ügyfélnek lehetősége van további sajátos információkat közölni. A rendelést a "Megrendel” gombra kattintva tudja véglegesíteni. A megrendelés ellenértékének kiegyenlítésére online bankkártyás fizetéssel a weboldalon ill. a jelölt átvételi pontokon, kiszállítást követően útánvéttel és banki átutalási megbízás útján is lehetőség van. Az online bankkártyás fizetés során a OTP SimplePay felületén keresztül a fizetést a megrendelés után azonnal teljesíteni kell a megrendelés végösszegének kiegyenlítéséhez szükséges tranzakciós adatok megadásával. Banki átutalással történő fizetés esetén a kedvezményezett Belvárosi Gyógyszertár Kft. részére a rendelés végösszegét az Ügyfél a 11705008-22526090-00000000 számlaszámra történő átutalással egyenlíti ki. Az átutalás közleménye minden esetben kell, hogy tartalmazza a rendelés számát, máskülönben a fizetés érvénytelen. Ha az átutalás közleménye nem tartalmazza a megrendelés számát akkor a vevő köteles igazolni a fizetés megtörténtét a szolgáltatónak való átutalási bizonylat és rendelési szám emailben történő elküldésével.
Ha a Szolgáltató vagy a tranzakcióban résztvevő jogi személyek részére nem érkezik meg a kifizetés, úgy a megrendelés helytelennek minősül, melynél fogva nem jön létre szerződés Felek között és a megrendelés nem kerül feldolgozásra. Ebben az esetben Ügyfélnek egy újabb megrendelést kell kezdeményeznie.
A megrendelés feladására, az ajánlat elküldésére „Megrendel” feliratra kattintást követően kerül sor. A rendelés leadása tehát a “Megrendel” gombra kattintással történik, ami az Ügyfél részére fizetési kötelezettséget keletkeztet.
A megrendelés bármely fázisában, egészen a kifizetés megtörténtéig, Ügyfél visszavonhatja megrendelését azáltal, hogy megszakítja a rendelési folyamatot és elhagyja a rendelési oldalt. A be nem fejezett megrendelés nem kerül feldolgozásra.
Egy megrendelés leadása után Ügyfél azonnal megrendelési visszaigazolást kap a bejelentkezéskor meghatározott e-mail címre. Az e-mail tartalmazza az egyedi rendelési számot, amit pl. a megrendelés státuszának ellenőrzésekor lehet használni.
A Szolgáltató Ügyfél által megadott e-mail címen vagy telefonszámon keresztül kapcsolatba léphet Ügyféllel, amennyiben a megrendelés feldolgozásával kapcsolatban bármilyen kérdés merül fel.
A Webáruházon megjelenített termékek vételára az általános forgalmi adót és egyéb közterheket is tartalmazó módon (bruttóban) van feltüntetve. A termék mellett feltüntetett vételár nem tartalmazza a kiszállítás költségét. A termék ára magyar forintban (HUF) kerül feltüntetésre. Szolgáltató az alkalmanként meghirdetett különleges akcióiról, leárazásairól részletes tájékoztatást ad a Webáruházon.
Az Ügyfélnek a rendelés bármely szakaszában és a megrendelés Szolgáltató részére való elküldéséig a Webáruházban bármikor lehetősége van az adatbeviteli hibák javítására a megrendelési felületen (pl. termék törlése a kosárból a “töröl” feliratra vagy “szemetes” ikonra kattintva).
Az Ügyfél által elküldött ajánlat (megrendelés) megérkezését a Szolgáltató késedelem nélkül, automatikus visszaigazoló e-mail útján legkésőbb 2 azaz kettő munkanapon belül visszaigazolja az Ügyfél részére, mely visszaigazoló e-mail tartalmazza az Ügyfél által a vásárlás, vagy a regisztráció során megadott adatokat (pl. számlázási és szállítási információk), a rendelés azonosítóját, a megrendelt termékhez tartozó elemek felsorolását, mennyiségét, a termék árát, szállítási költségét és a fizetendő végösszeget. Ez a visszaigazoló e-mail kizárólag tájékoztatja az Ügyfelet arról, hogy a megrendelése a Szolgáltatóhoz megérkezett.
Az Ügyfél által tett ajánlat (megrendelés) akkor tekinthető véglegesen elfogadottnak Szolgáltató részéről, ha szállítási értesítőt küld az Ügyfélnek a megadott e-mail címre, mellyel érvényes szerződés jön létre Felek között.
Az Ügyfél mentesül az ajánlati kötöttség alól, ha késedelem nélkül, de legkésőbb 2 azaz kettő munkanapon belül nem kapja meg Szolgáltatótól az elküldött rendelésre vonatkozó visszaigazoló e-mailt.
Kivételt képez a mentesülés alól, ha a visszaigazoló e-mail késedelmét az Ügyfél által megadott hamis vagy helytelen e-mail cím okozta, illetve, ha az Ügyfél e-mail fiókja nem tudja fogadni az üzeneteket, mert a postaládája megtelt. Ezekben az esetekben Ügyfél köteles a terméket megvásárolni még akkor is, ha a visszaigazoló e-mailt nem kapta meg határidőn belül.
Ha az Ügyfél rendelését már elküldte a Szolgáltató részére és hibát vesz észre a visszaigazoló e-mailben szereplő adatok tekintetében, azt 1, azaz egy napon belül jeleznie kell a Szolgáltató felé vagy a jelzést megteheti akkor, amikor a Szolgáltató telefonon felveszi vele a kapcsolatot a nem kívánt rendelések teljesítésének elkerülése érdekében.
A megrendelés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (továbbiakban Ptk.), az Elkertv.-ben foglaltak az irányadók. A szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik, és szem előtt tartja a fogyasztók jogairól szóló Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU irányelvének rendelkezéseit.
Amennyiben a megrendelni kívánt termék nem áll rendelkezésre a megrendelés leadásának idején, úgy a Szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy ne fogadja el a termék megrendelését, ebben az esetben szerződéskötés nem történik, amiről az Ügyfél értesítést kap. Bármely, esetlegesen korábban teljesített kifizetést az Ügyfél számára Szolgáltató haladéktalanul visszatérít.
A Szolgálató a megrendelt és házhoz szállítani kért árut szállítási költség ellenében szállítja ki az Ügyfél részére. Szolgálató az Ügyfelet a szállítási díjról a megrendelési folyamat során tájékoztatja. A szállítási díj meghatározása a kosárban lévő termékek figyelembevételével történik. A Szolgáltató jogosult az eltérő termékkategóriák (többek között, de nem kizárólagosan: nagyméretű csomagok, kisméretű csomagok) esetén eltérő szállítási díjakat alkalmazni. A Szolgáltató bizonyos kedvezményes időszakokban a megrendelt és házhoz szállítani kért árut díjmentesen házhoz szállítja saját szállítóeszközzel vagy fuvarozó cég igénybevételével, ha az adott megrendelés bruttó értéke eléri a Webáruházon vagy az adott promócióban közzétett, díjmentes szállítást biztosító összeget, vagy a megrendelés egyébként megfelel a promóció feltételeinek. A feltételek meghatározására a Szolgáltató egyoldalúan jogosult. Amennyiben az Ügyfél olyan terméket is rendel, amely nem érintett az ingyenes szállítással, akkor a Szolgáltató jogosult szállítási díjat felszámítani az adott megrendeléssel összefüggésben. A szállítási költséggel terhelt megrendelések esetén a fuvardíjat (szállítási költséget) az Ügyfél viseli oly módon, hogy a fuvardíj a megrendelést összesítő képernyőn a visszaigazoló emailben és a számlán is feltüntetésre kerül. Amennyiben az Ügyfél a második rendelés leadásakor jelzi és erre a Szolgáltató visszajelzése alapján még van lehetőség, a Szolgáltató összevonhatja a megrendeléseket, a már elindított csomagok utólagos összevonására azonban már nincs mód. A Szolgáltató a szállítási díj változtatásának jogát fenntartja azzal, hogy a módosítás a Webáruházon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba. A módosítás a már megrendelt termékek végösszegét nem befolyásolja. Amennyiben egy csomagot méreténél fogva a szállító nagyméretű vagy méreten felüli csomagként kezel és így annak szállítása során többletköltség merül fel, úgy a Szolgáltató az Ügyfél által megadott elérhetőségek valamelyikén veszi fel Ügyféllel a kapcsolatot, aki a szállításra vonatkozó árajánlatot elfogadhatja vagy dönthet a szállítási mód megváltoztatásáról személyes átvételre. Nagyméretű csomagok kiszállítása értékhatártól függetlenül minden esetben külön díjszabás szerint kerül elszámolásra, ingyenes kiszállítás nem igényelhető!
Ügyfél tudomásul veszi, hogy Felek eltérő megállapodásának hiányában a Szolgáltató a szerződés megkötését követően késedelem nélkül, de legkésőbb 30, azaz harminc napon belül köteles a vevő rendelkezésére bocsátani a terméket. A Szolgáltató késedelme esetén az Ügyfél jogosult póthatáridőt tűzni. Ha a Szolgáltató a póthatáridőn belül nem teljesít, akkor az Ügyfél jogosult a szerződéstől elállni. Amennyiben a szerződést a Felek megállapodása szerint vagy a szolgáltatás felismerhető rendeltetésénél fogva meghatározott teljesítési időpontban – és nem máskor – kellett volna teljesíteni, akkor az Ügyfél póthatáridő tűzése nélkül jogosult a Szerződéstől elállni. Ügyfél tehát kifejezetten tudomásul veszi, hogy amennyiben a Felek várható határidőben állapodtak meg és a Szolgáltató nem teljesít, akkor Ügyfél jogosult elállni a Szerződéstől.
A szállítási idő leárazáskor, speciális kampányok vagy járványhelyzet idején hosszabb lehet.
A Webáruházban megrendelt szolgáltatásokat a Szolgáltató az Ügyfélnek e-mailben küldött rendelési visszaigazolásban szereplő helyszínen teljesíti.
Az e pontban foglaltak kizárólag a szakmája, foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személyre vonatkoznak, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz, valamint az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje (továbbiakban Fogyasztó). Fogyasztó jogosult a termék adásvételére irányuló szerződés esetén
- a terméknek,
- több termék szolgáltatásakor az utoljára szolgáltatott terméknek,
- több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak,
ha a terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni, az első szolgáltatásnak, a Fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított 14, azaz tizennégy napon belül a szerződéstől indokolás nélkül elállni.
Fogyasztót megilleti, hogy a szerződés megkötésének a napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja elállási jogát. A fogyasztó szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződés megkötésének napjától számított 14, azaz tizennégy napon belül gyakorolhatja elállási jogát.
Fogyasztót nem illeti meg az elállási jog
lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a fogyasztó a csomagolást felbontotta;
olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak;
olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza.
Ha a Fogyasztó elállási jogával élni kíván, elállási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát (1. számú melléklet) köteles eljuttatni (postán vagy elektronikus úton küldött levél útján) a jelen ÁSZF elején feltüntetett elérhetőségek igénybevételével Szolgáltató részére. Fogyasztó határidőben gyakorolja elállási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt elküldi elállási nyilatkozatát Szolgáltató részére.
Fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy elállási jogát jelen ÁSZF 7. pontjában meghatározott rendelkezéseknek megfelelően gyakorolta.
Mindkét esetben Szolgáltató e-mailben haladéktalanul visszaigazolja a Fogyasztó elállási nyilatkozatának megérkezését.
Írásban történő elállás esetén azt határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha Fogyasztó az erre irányuló nyilatkozatát 14, azaz tizennégy napon belül (akár a 14. naptári napon) elküldi a Szolgáltatónak.
Postai úton történő jelzés alkalmával a postára adás dátumát, e-mailen keresztül történő értesítés esetén az e-mail küldésének idejét veszi figyelembe a Szolgáltató a határidő számítás szempontjából. A Fogyasztó levelét ajánlott küldeményként adja postára, hogy hitelt érdemlően bizonyítható legyen a feladás dátuma.
Fogyasztó elállása esetén köteles a megrendelt terméket indokolatlan késedelem nélkül az alább megjelölt átvevőpont címére visszajuttatni, de legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14, azaz tizennégy napon belül visszaküldeni.
Átvevőpont: Belvárosi Gyógyszertár 1052 Budapest, Szervita tér 5.
A Szolgálató jogosult egyoldalúan ezen átvevőponton kívül egyéb átvételi pontokat is meghatározni. A Szolgálató egyoldalúan jogosult meghatározni, hogy az adott termékkörök (többek között, de nem kizárólagosan: nagyméretű csomagok, kisméretű csomagok) mely átvevőponton adhatók le és melyeken nem. Ezen rendelkezés azonban az Ügyfél jogszabály alapján járó elállási jogát nem érinti, azaz a Szolgáltató folyamatosan köteles legalább egy olyan átvevőpontot fenntartani, ahová az általa forgalmazott és Ügyfél által kezdeményezett elállással érintett termékek visszaküldhetők, visszavihetők.
A határidő betartottnak minősül, ha Fogyasztó a 14, azaz tizennégy napos határidő letelte előtt elküldi (postára adja vagy az általa megrendelt futárnak átadja) a terméket.
A termék Szolgáltató címére történő visszaküldésének költsége Fogyasztót terheli, kivéve, ha a Szolgáltató vállalta e költségek viselését. A Fogyasztó kérésére Szolgáltató gondoskodik a visszaszállítás megszervezéséről, azonban a Szolgáltató által megszervezett visszaszállítás költsége a Fogyasztót terheli, a Szolgáltató ez esetben az általa megszervezett visszaszállítás költségét nem vállalja át a Fogyasztótól, kizárólag segítséget nyújt abban, hogy a Fogyasztónak a visszaszállítás megszervezésével ne kelljen foglalkoznia. Fogyasztó erre irányuló igényét Szolgáltató ügyfélszolgálata fogadja.
A Szolgáltatónak az utánvéttel visszaküldött csomagot nem áll módjában átvenni. A termék visszaküldésének költségén kívül az elállás kapcsán a Fogyasztót semmilyen más költség nem terheli.
Ha Fogyasztó eláll a szerződéstől, haladéktalanul, de legkésőbb a Fogyasztó elállási nyilatkozatának kézhezvételétől számított 14, azaz tizennégy napon belül a Szolgáltató visszatéríti a Fogyasztó által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást, ideértve a fuvarozási (kiszállításért fizetett) költséget is, kivéve azokat a többletköltségeket, amelyek amiatt merültek fel, hogy Fogyasztó a Szolgáltató által felkínált, legolcsóbb szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választott. A Szolgáltató jogosult a visszatérítést mindaddig visszatartani, amíg vissza nem kapta a terméket, vagy Fogyasztó nem igazolta hitelt érdemlően, hogy azt visszaküldte: a kettő közül a Szolgáltató a korábbi időpontot veszi figyelembe.
A visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmaz a Szolgáltató, kivéve, ha Fogyasztó más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag Fogyasztót semmilyen többletköltség nem terheli.
Fogyasztó kizárólag akkor vonható felelősségre a termékben bekövetkezett értékcsökkenésért, ha az a termék jellegének, tulajdonságainak megállapításához szükséges használatot meghaladó használat miatt következett be.
A Szolgáltató követelheti a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenés, illetve észszerű költségeinek megtérítését.
A Webáruházban értékesített termékek jelentős része olyan zárt csomagolású termékeknek minősülnek, amelyek vonatkozásában a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet 29. § (1) bekezdés e) pontja alapján, az egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontást követően a Fogyasztó nem gyakorolhatja elállási jogát.
Az emberi felhasználásra kerülő gyógyszerek rendeléséről és felhasználásáról szóló 44/2004. (VI.28.) ESZCSM rendelet 21/B. § (1) bekezdése alapján tévesen kiszolgáltatott gyógyszer vagy az NNGYK által visszahívott gyógyszer kivételével gyógyszert visszavenni nem lehet.
A Szolgáltató az így visszaküldött terméket, annak kézhezvételét követően minőségellenőrzési eljárásnak veti alá annak megállapítása érdekében, hogy a visszaküldött termék hibás-e vagy sem. Az Ügyfél csak akkor lesz jogosult a visszatérítésre, ha a terméket nem használták, nem viselték vagy nem mosták ki. A visszaküldött terméknek tartalmaznia kell az eredeti címkéket és csomagolást. Az Ügyfél felelős a termék használatából eredő elavulásért. Használtan vagy sérülten visszajuttatott terméket Szolgáltatónak nem áll módjában elfogadni és a visszatérítési igényt el kell, hogy utasítsa.
A Szolgáltatót termékeire vonatkozóan a Ptk. és a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alapján jótállási kötelezettség terheli, amely azt jelenti, hogy a jótállás időtartama alatt a felelősség alól csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba a termék nem rendeltetésszerű használatára vezethető vissza.
A jótállás időtartama (a jótállási idő) a tényleges teljesítéssel, tehát a terméknek az Ügyfél részére történő átadásával veszi kezdetét.
Nem tartozik jótállás alá a hiba, ha annak oka a termék Ügyfél részére való átadását követően lépett fel, így például, ha a hibát:
- rendeltetésellenes használat, a használati-kezelési útmutatóban foglaltak figyelmen kívül hagyása,
- helytelen tárolás, helytelen kezelés, rongálás,
- elemi kár, természeti csapás okozta.
Jótállás keretébe tartozó hiba esetén az Ügyfél:
- elsősorban – választása szerint – kijavítást vagy kicserélést követelhet, kivéve, ha a választott jótállási igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a Szolgáltatónak a másik jótállási igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a termék hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a jótállási igény teljesítésével az Ügyfélnek okozott érdeksérelmet.
- ha a Szolgáltató a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének megfelelő határidőn belül, a Fogyasztó érdekeit kímélve nem tud eleget tenni, vagy ha az Ügyfélnek a kijavításhoz vagy a kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt, az Ügyfél – választása szerint – a vételár arányos leszállítását igényelheti, a hibát a Szolgáltató költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy elállhat a szerződéstől. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
Ha az Ügyfél a termék meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a Szolgáltató köteles a terméket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.
A kijavítást vagy kicserélést – a termék tulajdonságaira és az Ügyfél által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, az Ügyfél érdekeit kímélve kell elvégezni. A Szolgáltatónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb 15, azaz tizenöt napon belül elvégezze.
Nem számít bele a jótállási időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt az Ügyfél a terméket nem tudja rendeltetésszerűen használni. A jótállási idő a terméknek vagy a termék részének kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) termékre (termékrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik.
A jótállási kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a Szolgáltatót terhelik.
A Szolgáltató jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
Az Ügyfelet azonban nem illeti meg az a jog, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan érvényesítsen. Ezen korlátozásoktól függetlenül az Ügyfelet a jótállásból fakadó jogok a jelen ÁSZF 9.1. és a 9.2. pontjaiban meghatározott jogosultságoktól függetlenül megilletik.
A jótállás nem érinti az Ügyfél jogszabályból eredő – így különösen kellék- és termékszavatossági, illetve kártérítési – jogainak érvényesítését.
- Kellékszavatosság
Az Ügyfél a Szolgáltató hibás teljesítése esetén a Szolgáltatóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet. Fogyasztói szerződés esetén az Ügyfél az átvétel időpontjától számított 2, azaz kettő éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit, azokért a termékhibákért, amelyek a termék átadása időpontjában már léteztek. Két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait az Ügyfél érvényesíteni már nem tudja.
Nem fogyasztóval kötött szerződés esetén a jogosult az átvétel időpontjától számított 1, azaz egy éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit.
Az Ügyfél – választása szerint – kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ügyfél által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Szolgáltató számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést az Ügyfél nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a Szolgáltató költségére az Ügyfél is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
Az Ügyfél a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban köteles viselni, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató adott okot.
Az Ügyfél köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított 2, azaz kettő hónapon belül közölni a Szolgáltatóval.
Az Ügyfél közvetlenül a Szolgáltatóval szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
A szerződés teljesítésétől számított 6, azaz hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha az Ügyfél igazolja, hogy a terméket a Szolgáltatótól vásárolta (számla vagy a számla másolatának bemutatásával). Ilyen esetben a Szolgáltató csak akkor mentesül a szavatosság alól, ha ezt a vélelmet megdönti, vagyis bizonyítja, hogy a termék hibája az Ügyfél részére történő átadást követően keletkezett. Amennyiben a Szolgáltató bizonyítani tudja, hogy a hiba oka az Ügyfélnek felróható okból keletkezett, nem köteles az Ügyfél által támasztott szavatossági igénynek helyt adni. A teljesítéstől számított 6, azaz hat hónap eltelte után azonban már az Ügyfél köteles bizonyítani, hogy az általa felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
Ha az Ügyfél a szavatossági igényét a terméktől - a megjelölt hiba szempontjából - elkülöníthető része tekintetében érvényesíti, a szavatossági igény a termék egyéb részeire nem minősül érvényesítettnek.
- Termékszavatosság
A termék (ingó dolog) hibája esetén a fogyasztónak minősülő Ügyfél – választása szerint – a jelen ÁSZF 9.1. pontjában meghatározott kellékszavatossági jogot vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Az Ügyfelet azonban nem illeti meg az a jog, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan érvényesítsen. Termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét az Ügyfél a gyártóval szemben érvényesítheti.
Termékszavatossági igényként az Ügyfél kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén az Ügyfélnek kell bizonyítania.
Egy termék akkor minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Termékszavatossági igényét az Ügyfél a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított 2, azaz két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti. Az Ügyfél a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a gyártóval közölni. A hiba felfedezésétől számított 2, azaz két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért a fogyasztó felelős.
Az Ügyfél termékszavatossági igényét az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja.
A Ptk. értelmében gyártónak minősül a termék előállítója és forgalmazója.
A gyártó, forgalmazó kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak, forgalmazónak a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
A Webáruházon található, külső forrásokból, így gyártótól, forgalmazótól…stb. szerzett információk jóhiszeműen kerültek felhelyezésre, azonban azok kizárólag tájékoztató célt szolgálnak, az információk pontosságáért, teljességéért Szolgáltató nem vállal felelősséget.
Az Ügyfél a Webáruházat kizárólag a saját kockázatára használhatja, és elfogadja, hogy Szolgáltató nem vállal felelősséget a használat során felmerülő vagyoni és nem vagyoni károkért a szándékosan, súlyos gondatlansággal, vagy bűncselekménnyel okozott, továbbá az életet, testi épséget, egészséget megkárosító szerződésszegésért való felelősségen túlmenően.
Szolgáltató kizár minden felelősséget a Webáruház használói által tanúsított magatartásért. Az Ügyfél teljes mértékben és kizárólagosan felelős saját magatartásáért, Szolgáltató ilyen esetben teljes mértékben együttműködik az eljáró hatóságokkal a jogsértések felderítése végett.
A szolgáltatás oldalai olyan kapcsolódási pontokat (linkeket) tartalmazhatnak, amely más szolgáltatók oldalaira vezet. Ezen szolgáltatók adatvédelmi gyakorlatáért és más tevékenységéért Szolgáltató nem vállal felelősséget.
Az Ügyfél által a Webáruház használata során esetlegesen elérhetővé tett tartalmat a Szolgáltató jogosult, de nem köteles ellenőrizni, és a közzétett tartalmak tekintetében a Szolgáltató jogosult, de nem köteles jogellenes tevékenység folytatására utaló jeleket keresni.
Az Internet globális jellege miatt az Ügyfél elfogadja, hogy a Webáruház használata során a vonatkozó nemzeti jogszabályok rendelkezéseit is figyelembe véve jár el. Amennyiben a Webáruház használatával összefüggő bármely tevékenység az Ügyfél államának joga szerint nem megengedett, a használatért kizárólag az Ügyfelet terheli a felelősség.
Amennyiben az Ügyfél a Webáruházon kifogásolható tartalmat észlel, köteles azt haladéktalanul jelezni Szolgáltatónak. Amennyiben Szolgáltató jóhiszemű eljárása során a jelzést megalapozottnak találja, jogosult az információ haladéktalan törlésére vagy annak módosítására.
A Webáruház szerzői jogvédelem alatt áll. Szolgáltató a szerzői jogi jogosultja vagy a feljogosított felhasználója a Webáruházon, valamint a Webáruházon keresztül elérhető szolgáltatások nyújtása során megjelenített valamennyi tartalomnak: bármely szerzői műnek, illetve más szellemi alkotásnak (ideértve többek közt valamennyi grafikát és egyéb anyagokat, a Webáruház felületének elrendezését, szerkesztését, a használt szoftveres és egyéb megoldásokat, ötletet, megvalósítást).
A Webáruház tartalmának, valamint egyes részeinek fizikai vagy más adathordozóra mentése vagy kinyomtatása magáncélú felhasználás céljából vagy a Szolgáltató előzetes írásbeli hozzájárulása esetén engedélyezett. A magáncélú felhasználáson túli felhasználás – például adatbázisban történő tárolás, továbbadás, közzé- vagy letölthetővé tétel, kereskedelmi forgalomba hozatal – kizárólag a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélyével lehetséges.
A jelen ÁSZF-ben kifejezetten meghatározott jogokon túlmenően a regisztráció, a Webáruház használata, illetve az ÁSZF egyetlen rendelkezése sem biztosít jogot az Ügyfélnek a Webáruház felületén szereplő bármely kereskedelmi névnek vagy védjegynek bármely használatára, hasznosítására. A Webáruház rendeltetésszerű használatával járó megjelenítésen, az ehhez szükséges ideiglenes többszörözésen és a magáncélú másolatkészítésen túl e szellemi alkotások a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélye nélkül semmilyen egyéb formában nem használhatók fel vagy hasznosíthatók.
- Panaszkezelés
Az Ügyfél a termékkel vagy a Szolgáltató tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogásait az alábbi elérhetőségeken terjesztheti elő:
Ügyfélszolgálat
|
|
Levelezési cím: |
1052 Budapest, Szervita tér 5. |
E-mail cím: |
info@belvarosigyogyszertar.hu |
Az Ügyfél a termékkel vagy a tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogását jelen ÁSZF 12.1. pontja szerinti elérhetőségeken terjesztheti elő írásban.
A panasznak tartalmaznia kell a panasz okát és a megrendelés beazonosításához szükséges információkat.
A Szolgáltató az írásbeli panaszt a beérkezését követően 30, azaz harminc napon belül köteles megvizsgálni és érdemben megválaszolni továbbá intézkedni arról, hogy a válasz az Ügyfélhez eljusson. Ha a panaszt a Szolgáltató elutasítja, köteles álláspontját az elutasításra vonatkozó érdemi válaszában megindokolni.
A panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát a Szolgáltató köteles 5, azaz öt évig megőrizni.
A Szolgáltató az Ügyfél által előterjesztett kifogásokat a jelen ÁSZF 12.1. pontjában megadott közvetlen elérhetőségeken fogadja.
A Szolgáltató lehetőséget ad arra, hogy a panaszt benyújtó Ügyfél a hibás terméket a Szolgáltató költségén futárszolgálattal küldje vissza, az ezzel kapcsolatos ügyintézéshez vegye fel Szolgáltatóval a kapcsolatot a jelen ÁSZF 12.1. pontjában meghatározott elektronikus levelezési címén.
Kérjük vegye figyelembe, hogy a Szolgáltató nem felelős:
- a természetes elhasználódásból eredő károkért,
- hibás / gondatlan használatból eredő károkért,
- rendellenes fogyasztás vagy visszaélés okozta károkért,
- bármely, a termék leírásának nem megfelelő kezelése okozta károkért
- Egyéb jogérvényesítési lehetőségek
Amennyiben a Szolgáltató és az Ügyfél között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita Szolgáltatóval való tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva az Ügyfél számára:
- Bejegyzés a vásárlók könyvébe. A vásárlók könyve a Szolgáltató mindegyik üzletében elérhető. Az ide írt bejegyzésekre a Szolgáltató 30, azaz harminc napon belül írásban válaszol.
- Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál. Amennyiben Ügyfél fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. Az illetékes kormányhivatalok listája a https://www.kormanyhivatal.hu oldalon elérhető.
- Békéltető testület. A termékek minőségével, biztonságosságával és a termékfelelősségi szabályok alkalmazásával, valamint a szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos fogyasztói jogvita bíróságon kívüli, békés rendezése céljából az Ügyfél eljárást kezdeményezhet a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testületnél, illetve fordulhat a Szolgáltató székhelye szerint illetékes szakmai kamara mellett működő békéltető testülethez. Békéltető Testületre vonatkozó szabályok alkalmazásában fogyasztónak minősül a külön törvény szerinti civil szervezet, egyház, társasház, lakásszövetkezet, mikro-, kis- és középvállalkozás is, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz, vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.
Budapesti Békéltető Testület elérhetőségei:
Cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III. em. 310.
Levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.: 10.
E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu
Központi telefonszám: +36 1 488 2131
Fax: +36 1 488 2186
Online adásvételi szerződéssel összefüggő határon átnyúló fogyasztói jogvita esetén a fogyasztók az online vásárláshoz kapcsolódó, határon átnyúló jogvitáikat elektronikusan rendezni tudják a következő linken elérhető online platformon keresztül beadott elektronikus panasz útján:
https://webgate.acceptance.ec.europa.eu/odr/main/?event=main.home.show
Ehhez nem kell mást tenni, minthogy a fenti linken elérhető online platformon a fogyasztó beregisztrál, kitölt egy kérelmet hiánytalanul, majd elektronikusan beküldi a Békéltető Testület részére a platformon keresztül. Így a fogyasztók a távolságok ellenére egyszerűen tudják érvényesíteni jogaikat.
Magyarországon a Budapesti Békéltető Testület (BBT) jogosult eljárni az online adásvételi vagy szolgáltatási szerződésekhez kapcsolódó határon átnyúló fogyasztó és kereskedő közötti jogvitákban.
- Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) felügyelet A közforgalmú gyógyszertárak feletti hatósági felügyeletet az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet gyakorolja.
NNGYK
elérhetőségei:
Cím: 1135 Budapest, Szabolcs utca 33.
Levelezési cím: 1372 Budapest, Pf. 450.
E-mail cím: ogyei@ogyei.gov.hu
Központi telefonszám: +36 1 8869-300
- Bírósági eljárás. Ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Ptk., valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.
A Webáruház UNAS Online Kft. által üzemeltetett UNAS platformon fut, ennek az informatikai rendszernek, biztonsági foka megfelelő, használata nem jelent kockázatot, azonban javasoljuk, hogy tegye meg az alábbi óvintézkedéseket: használjon vírus és spyware védelmi szoftvereket friss adatbázissal, telepítse az operációs rendszer biztonsági frissítéseit. A Webáruházon való vásárlás feltételezi az Ügyfél részéről az Internet technikai és műszaki korlátainak ismeretét és a technológiával együtt járó hibalehetőségek elfogadását.
A Szolgáltató bármikor jogosult jelen ÁSZF feltételeit egyoldalúan módosítani. A Szolgáltató a módosításokról az Ügyfeleket a Webáruház felületén keresztül tájékoztatja. A módosítást követően a Webáruház használatának feltétele, hogy az Ügyfél a Webáruházon keresztül és az ott biztosított módon azokat kifejezetten elfogadja.
A vásárolt termékek használata előtt feltétlenül olvassa el a termékhez mellékelt használati utasítást, illetve betegtájékoztatót! A weboldalon található információk, illetve a gyógyszerekhez mellékelt tájékoztatók nem helyettesítik a szakszerű orvosi ellátást és tanácsadást. Gyógyszerek és gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmények használata előtt kérjük, konzultáljon háziorvosával, gyógyszerészével!
Budapest, 2023. október 23.
Elállásnyilatkozat-minta
A jelen nyomtatványt csak akkor töltse ki és juttassa vissza, ha szeretne elállni a szerződéstől
Címzett:
Alulírott/ak kijelentem/kijelentjük, hogy gyakorlom/gyakoroljuk elállási/felmondási jogomat/jogunkat az alábbi termék/ek adásvételére* vagy az alábbi szolgáltatás* nyújtására irányuló szerződés tekintetében:
Szerződéskötés időpontja* /átvétel időpontja*:
A fogyasztó(k) neve:
A fogyasztó(k) címe:
A fogyasztó(k) aláírása: (kizárólag papíron tett nyilatkozat esetén)
Kelt
_______________
*Szükség szerint törlendő
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató
I. Bevezetés
Jelen adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató (továbbiakban Tájékoztató) célja, hogy rögzítse a Belvárosi Gyógyszertár Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 1052 Budapest, Szervita tér 5., cégjegyzékszám: 01-09-390347, továbbiakban Társaság) által üzemeltetett, belvarosigyogyszertar.hu címen elérhető webáruházzal (továbbiakban Weboldal) összefüggő adatvédelmi és adatkezelési elveket, így az érintettek megfelelő tájékoztatást kaphassanak a Társaság által – és az általa megbízott adatfeldolgozók által – kezelt és feldolgozott adatokról, azok forrásáról, az adatkezelés céljáról, jogalapjáról, időtartamáról, az adatkezelésbe esetlegesen bevont adatfeldolgozó nevéről, címéről és az adatkezeléssel összefüggő tevékenységéről, továbbá – az érintett személyes adatainak továbbítása esetén – az adattovábbítás jogalapjáról és címzettjéről.
II. Alkalmazandó jogszabályok
- Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (2016. április 27.) – a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet, GDPR);
- Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény;
- A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (továbbiakban Ptk.);
- A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (továbbiakban Számv. tv.);
- A gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény;
- A kutatás és a közvetlen üzletszerzés célját szolgáló név- és lakcímadatok kezeléséről szóló 1995. évi CXIX. törvény;
- A fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvény,
- Az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény
- Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény;
- A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény;
- Az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL. törvény (továbbiakban Art.)
III. Fogalommeghatározások
Jelen Tájékoztató fogalmi rendszere megfelel a GDPR 4. cikkében meghatározott értelmező fogalommagyarázatoknak, így különösen:
- adatfeldolgozás: a személyes adatok adatkezelési műveleteihez kapcsolódóan, automatizált vagy nem automatizált módon történő technikai feladatok elvégzése, függetlenül a műveletek végrehajtásához alkalmazott módszertől és eszköztől, valamint az alkalmazás helyétől, feltéve, hogy a technikai feladatot az adatokon végzik.
- adatfeldolgozó: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely az adatkezelő nevében személyes adatokat kezel;
- adatkezelés: a személyes adatokon vagy adatállományokon automatizált vagy nem automatizált módon végzett bármely művelet vagy műveletek összessége, így a gyűjtés, rögzítés, rendszerezés, tagolás, tárolás, átalakítás vagy megváltoztatás, lekérdezés, betekintés, felhasználás, közlés továbbítás, terjesztés vagy egyéb módon történő hozzáférhetővé tétel útján, összehangolás vagy összekapcsolás, korlátozás, törlés, illetve megsemmisítés;
- adatkezelő: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely a személyes adatok kezelésének céljait és eszközeit önállóan vagy másokkal együtt meghatározza; ha az adatkezelés céljait és eszközeit az uniós vagy a tagállami jog határozza meg, az adatkezelő vagy az adatkezelő kijelölésére vonatkozó különös szempontokat az uniós vagy a tagállami jog is meghatározhatja;
- adattovábbítás: A kezelt személyes adatok továbbítása más adatkezelők részére, nem adatfeldolgozási célból;
- adatvédelmi incidens: a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi;
- álnevesítés: a személyes adatok olyan módon történő kezelése, amelynek következtében további információk felhasználása nélkül többé már nem állapítható meg, hogy a személyes adat mely konkrét természetes személyre vonatkozik, feltéve, hogy az ilyen további információt külön tárolják, és technikai és szervezési intézkedések megtételével biztosított, hogy azonosított vagy azonosítható természetes személyekhez ezt a személyes adatot nem lehet kapcsolni;
- az érintett hozzájárulása: az érintett akaratának önkéntes, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló és egyértelmű kinyilvánítása, amellyel az érintett nyilatkozat vagy a megerősítést félreérthetetlenül kifejező cselekedet útján jelzi, hogy beleegyezését adja az őt érintő személyes adatok kezeléséhez;
- címzett: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, akivel vagy amellyel a személyes adatot közlik, függetlenül attól, hogy harmadik fél-e. Azon közhatalmi szervek, amelyek egy egyedi vizsgálat keretében az uniós vagy a tagállami joggal összhangban férhetnek hozzá személyes adatokhoz, nem minősülnek címzettnek; az említett adatok e közhatalmi szervek általi kezelése meg kell, hogy feleljen az adatkezelés céljainak megfelelően az alkalmazandó adatvédelmi szabályoknak;
- harmadik fél: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely nem azonos az érintettel, az adatkezelővel, az adatfeldolgozóval vagy azokkal a személyekkel, akik az adatkezelő vagy adatfeldolgozó közvetlen irányítása alatt a személyes adatok kezelésére felhatalmazást kaptak;
- különleges adat: faji vagy etnikai származásra, politikai véleményre, vallási vagy világnézeti meggyőződésre vagy szakszervezeti tagságra utaló személyes adatok, valamint a természetes személyek egyedi azonosítását célzó genetikai és biometrikus adatok, az egészségügyi adatok és a természetes személyek szexuális életére vagy szexuális irányultságára vonatkozó személyes adatok;
- profilalkotás: személyes adatok automatizált kezelésének bármely olyan formája, amelynek során a személyes adatokat valamely természetes személyhez fűződő bizonyos személyes jellemzők értékelésére, különösen a munkahelyi teljesítményhez, gazdasági helyzethez, egészségi állapothoz, személyes preferenciákhoz, érdeklődéshez, megbízhatósághoz, viselkedéshez, tartózkodási helyhez vagy mozgáshoz kapcsolódó jellemzők elemzésére vagy előrejelzésére használják;
- személyes adat: azonosított vagy azonosítható természetes személyre („érintett”) vonatkozó bármely információ; azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható;
Amennyiben a mindenkori hatályos GDPR fogalommagyarázatai eltérnek jelen Tájékoztató fogalommagyarázataitól, akkor a jogszabály által meghatározott fogalmak az irányadók.
IV. Az adatkezelés elvei
4.1. Jogszerűség, tisztességes eljárás és átláthatóság elve
A személyes adatok kezelését jogszerűen és tisztességesen, valamint az Érintett számára átlátható módon kell végezni. A jogszerű adatkezelés érdekében annak az Érintett hozzájárulásán kell alapulnia, vagy egyéb, jogszabály által megállapított alappal kell rendelkeznie.
Személyes adat csak akkor kezelhető, ha az adatkezelés célját egyéb eszközzel ésszerű módon nem lehet elérni.
A személyes adatok kezelésével összefüggő tájékoztatásnak, kommunikációnak könnyen hozzáférhetőnek és közérthetőnek kell lennie, azt világos, egyszerű nyelvezettel kell megfogalmazni.
A tisztességes, átlátható adatkezelés megvalósulása érdekében szükséges, hogy az Érintett tájékoztatást kapjon az adatkezelés tényéről és céljairól.
Amennyiben a személyes adatokat közvetlenül az Érintettől gyűjti a Társaság, úgy tájékoztatni szükséges az Érintettet, hogy köteles-e a személyes adatokat közölni, illetve az adatszolgáltatás elmaradása milyen következményekkel járhat rá nézve. A tájékoztatást az adatgyűjtés időpontjában kell az Érintett részére megadni.
Amennyiben az adatokat nem az Érintettől, hanem más forrásból gyűjtötték, úgy a tájékoztatást észszerű határidőn belül kell az Érintett rendelkezésére bocsátani. Amennyiben a személyes adatok jogszerűen közölhetők más címzettel, akkor az első közléskor erről az Érintettet tájékoztatni kell.
A tájékoztatás nyújtására vonatkozó kötelezettség nem szükséges, ha az Érintettnek ez az információ már a birtokában van, vagy ha a személyes adat rögzítését, illetve közlését valamely jogszabály kifejezetten előírja, vagy ha az Érintett tájékoztatása lehetetlennek bizonyul vagy aránytalanul nagy erőfeszítést igényelne.
Az Érintettnek biztosítani kell, hogy díjmentesen megkapja a Társaság által kezelt személyes adataihoz való hozzáférést, azok helyesbítését, törlését kérje[1] [2] [3] [4] , illetve gyakorolja a tiltakozáshoz való jogát. Az Adatkezelő köteles az Érintett kérelmére indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb 25, azaz huszonöt napon belül válaszolni, illetve, ha az Adatkezelő az Érintett bármely kérelmének nem tesz eleget, azt indokolnia kell.
4.2. Célhoz kötöttség elve
A személyes adatok gyűjtése csak meghatározott, egyértelmű és jogszerű célból történhet. A személyes adatok célokkal össze nem egyeztethető módon való kezelése tilos.
A személyes adatoknak a gyűjtésük eredeti céljától eltérő egyéb célból történő kezelése csak akkor megengedett, ha az adatkezelés összeegyeztethető az adatkezelés eredeti céljaival, amelyekre a személyes adatokat eredetileg gyűjtötték. Ennek körében vizsgálni szükséges különösen – de nem kizárólag – az eredeti és tervezett adatkezelési célok közötti összefüggést, az adatgyűjtés körülményeit és a személyes adatok jellegét.
4.3. Adattakarékosság elve
A személyes adatok kezelésének a célok szempontjából megfelelőnek és relevánsnak kell lennie, a személyes adatok kezelését a szükséges minimumra kell korlátozni.
Az elv érvényesülése érdekében az Adatkezelőnek mind az adatkezelés módjának meghatározásakor, mind pedig az adatkezelés során olyan megfelelő technikai és szervezési intézkedéseket – például álnevesítést – kell végrehajtania, amelyek célja egyrészt az adatvédelmi elvek megvalósítása, másrészt az Érintettek jogainak védelméhez szükséges garanciák beépítése az adatkezelés folyamatába.
Az Adatkezelő köteles olyan technikai és szervezési intézkedéseket végrehajtani, melyek biztosítják, hogy kizárólag olyan személyes adatok kezelésére kerüljön sor, amelyek az adott konkrét adatkezelési cél szempontjából szükségesek. Ez a kötelezettség vonatkozik a gyűjtött személyes adatok mennyiségére, kezelésük mértékére, tárolásuk időtartamára és hozzáférhetőségükre.
4.4. Pontosság elve
Az Adatkezelő által gyűjtött, tárolt és kezelt személyes adatoknak pontosnak és – szükség esetén – naprakésznek kell lenniük. Az Adatkezelőnek minden ésszerű intézkedést meg kell tennie annak érdekében, hogy az adatkezelés céljai szempontjából pontatlan személyes adatokat haladéktalanul töröljék vagy helyesbítsék.
A pontosság elvének érvényesülése érdekében az Adatkezelő az Érintett erre vonatkozó kérelme esetén (helyesbítéshez, törléshez való jog) köteles az adatok pontosságát ellenőrizni, szükség esetén a megjelölt személyes adatot módosítani, törölni.
4.5. Korlátozott tárolhatóság elve
A célhoz kötöttség elvének érvényesülése érdekében biztosítani kell különösen azt, hogy a személyes adatok tárolása a lehető legrövidebb időtartamra korlátozódjon. Annak biztosítása érdekében, hogy a személyes adatok tárolása a szükséges időtartamra korlátozódjon, az Adatkezelő törlési vagy rendszeres felülvizsgálati határidőket köteles megállapítani[5] [6] [7] [8] [9] .
A személyes adatokat olyan formában kell tárolni, hogy az Érintett azonosítása csak a személyes adatok kezelése céljainak eléréséhez szükséges ideig legyen lehetséges. A személyes adatok ennél hosszabb ideig történő tárolására csak akkor kerülhet sor, ha a személyes adatok kezelése közérdekű archiválás céljából, tudományos és történelmi kutatás céljából vagy statisztikai célból történik.
4.6. Integritás és bizalmas jelleg elve
A személyes adatokat olyan módon kell kezelni, amely biztosítja azok megfelelő szintű biztonságát és bizalmas kezelését, többek között annak érdekében, hogy megakadályozza a személyes adatokhoz és a személyes adatok kezeléséhez használt eszközökhöz való jogosulatlan hozzáférést, illetve azok jogosulatlan felhasználását.
Az elv érvényesülése érdekében az Adatkezelőnek a személyes adatok kezelése során olyan technikai vagy szervezési intézkedéseket kell alkalmaznia, hogy a személyes adatok biztonsága mindvégig megfelelő legyen. Ennek körében biztosítani szükséges az adatok jogosulatlan vagy jogellenes kezelésével, véletlen elvesztésével, megsemmisülésével vagy károsodásával szembeni védelmet is.
4.7. Az Adatkezelő elszámoltathatósága
Az Adatkezelő a személyes adatok kezelése során köteles a fentiekben részletezett elveknek megfelelni és képesnek kell lennie a megfelelés igazolására.
V. Érintett jogai
Az Érintett a jogait az alábbi módokon gyakorolhatja:
- e-mail útján: info@belvarosigyogyszertar.hu
- postai úton: 1052 Budapest, Szervita tér 5.
5.1. Hozzáférési jog
Az Érintett kérésére az Adatkezelő tájékoztatást nyújt arról, hogy személyes adatainak kezelése folyamatban van-e, amennyiben igen, akkor az Érintettnek ahhoz hozzáférést biztosít. A hozzáférési jog írásban a jelen tájékoztatóban meghatározott módon gyakorolható.
5.2. Helyesbítéshez való jog
Az Érintett kérésére az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül helyesbíti az Érintettre vonatkozó pontatlan személyes adatokat, illetve kiegészíti a hiányos adatokat.
5.3. Törléshez való jog
Az Érintett kérésére az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül törli a vonatkozó személyes adatokat, ha az alábbi indokok valamelyike fennáll:[10] [11] [12] [13]
- ha az adatkezelés célja megszűnt, vagy annak jogszabályban meghatározott határideje lejárt;
- ha az Érintett a hozzájárulását visszavonja és az adatkezelésnek nincs más jogalapja;
- ha az Érintett tiltakozik az adatkezelés ellen és nem áll fenn elsőbbséget élvező jogszerű ok;
- ha az adatkezelés jogellenes;
- ha a személyes adat hiányos vagy téves és ez az állapot jogszerűen nem orvosolható;
- jogszabály rendelkezése alapján törölni szükséges;
- ha azt hatóság, bíróság elrendelte.
Abban az esetben, ha az Adatkezelő nyilvánosságra hozta azt a személyes adatot, amelyet a fentiek alapján törölnie kell, úgy köteles a lehetőségeihez mérten – technikai állása, megvalósítás költségei – megtenni minden olyan intézkedést, amellyel tájékoztatja a további Adatkezelőket a törlési kötelezettségről.
A fenti törlési okok esetén sem kell törölni a személyes adatot, amennyiben az adatkezelés az alábbi esetek egyike miatt szükséges:
- véleménynyilvánítás szabadságához és tájékozódáshoz való jog gyakorlása céljából;
- Adatkezelőre vonatkozó jogi kötelezettség teljesítése, Adatkezelőre ruházott közérdekű feladat teljesítése miatt;
- népegészségügyet érintő közérdek céljából nem törölhető a jogszabályban meghatározott egészségügyi adat;
- az adatkezelés közérdekű archiválás céljából, tudományos és történelmi kutatás célból vagy statisztikai célból van folyamatban és törlés ellehetetlenítenévagy komolyan veszélyeztetné az adatkezelést;
- jogi igény előterjesztéséhez, érvényesítéséhez, illetve vádemeléshez szükséges.
5.4. Korlátozáshoz való jog
Az Érintett kérésére az Adatkezelő korlátozza a személyes adatainak kezelését, amennyiben az alábbiakban felsoroltak valamelyike teljesül:
- az Érintett vitatja a személyes adatainak pontosságát (ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amely lehetővé teszi, hogy az Adatkezelő ellenőrizze a személyes adatok pontosságát);
- az Adatkezelőnek már nincs szüksége az Érintett személyes adataira, ennek ellenére ő igényli azokat jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez;
- az Érintett tiltakozott az adatkezelés ellen, ebben az esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amely lehetővé teszi, hogy az Adatkezelő megvizsgálja, hogy az Adatkezelő jogos érdekei elsőbbséget élveznek-e az Érintett jogos indokaival szemben.
Az adatkezelés korlátozása alatt biztosítani kell, hogy a személyes adaton adatkezelési műveletet ne lehessen végezni. Az adatkezelés korlátozása alatt a személyes adatokat a tárolás kivételével az Adatkezelő csak az Érintett hozzájárulásával, vagy az Adatkezelő jogi igényének előterjesztéséhez, érvényesítéséhez, védelméhez, más természetes vagy jogi személy jogainak védelme érdekében vagy az Unió, illetve valamely tagállam fontos közérdekéből lehet kezelni.
Az adatkezelés korlátozása esetén annak feloldásáról az Adatkezelő előzetesen tájékoztatja az Érintettet.
5.5. Tiltakozáshoz való jog
Az Érintett jogosult arra, hogy bármikor tiltakozzon személyes adatainak Adatkezelő általi kezelése ellen, amennyiben annak jogalapja Adatkezelő közérdekű vagy ráruházott közhatalmi jogosítvány gyakorlása, Adatkezelő vagy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítése. A tiltakozáshoz való jogot műszaki előírásokon alapuló automatizált eszközökkel is gyakorolhatja az érintett a hírlevélről történő leiratkozással.
5.6. Adathordozhatósághoz való jog
Az Érintett jogosult arra, hogy a rá vonatkozó, általa egy Adatkezelő rendelkezésére bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapja, továbbá jogosult arra, hogy ezeket az adatokat egy másik Adatkezelőnek továbbítsa anélkül, hogy ezt akadályozná az az Adatkezelő, amelynek a személyes adatokat a rendelkezésére bocsátotta.
5.7. Visszavonáshoz való jog
Az Érintett személyes adatainak Adatkezelő általi kezeléséhez való hozzájárulását bármikor jogosult visszavonni. A hozzájárulás visszavonása nem érinti a hozzájárulásán alapuló, visszavonás előtti adatkezelés jogszerűségét. A hozzájárulás visszavonását követően az Adatkezelő köteles a hozzájárulás alapján kezelt személyes adatokat törölni.[14]
5.8. Érintett jogorvoslati joga
Adatkezeléssel kapcsolatos panasz esetén, amennyiben bármilyen kérése vagy kérdése van az adatkezeléssel kapcsolatban, kérelmét postai úton az Adatkezelő székhelyére vagy elektronikusan az Adatkezelő elérhetőségénél feltüntetett e-mail címre küldheti. Válaszainkat késedelem nélkül, de legfeljebb 30 (harminc) napon belül megküldjük az Ön által kért címre.[15] [16]
Az Érintett jogosult egyéb közigazgatási vagy bírósági jogorvoslatok sérelme nélkül panaszt tenni a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál, amennyiben úgy véli, hogy az Adatkezelő megsértette a személyes adatainak kezelése során – például jogellenes adatkezelés, Adatkezelő adatkezelésével összefüggő döntéssel, tájékoztatással nem ért egyet, Adatkezelő késedelmes adatszolgáltatása, mulasztása – a jogszabályban foglaltakat.
Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság |
|
levelezési cím: |
1363 Budapest, Pf. 9. |
cím: |
1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11. |
telefon: |
+36-1-391-1400 +36-30-549-6838 +36-30-683-5969 |
fax: |
+36-1-391-1410 |
e-mail: |
ugyfelszolgalat@naih.hu |
honlap: |
|
Hivatali kapu Rövid név: KR ID: |
NAIH 429616918 |
A felügyeleti hatóság döntésével szemben bírósági jogorvoslatra van lehetőség.
Az Érintett jogosult arra, hogy amennyiben az Adatkezelő személyes adatait nem a jogszabályoknak megfelelően kezeli, bírósághoz forduljon a jogsérelmének orvoslása iránt. A jogellenes adatkezeléssel okozott vagyoni és nem vagyoni kárt az Adatkezelő köteles megtéríteni az Érintett részére. Az adatvédelmi perek elbírálása a törvényszék hatáskörébe tartozik. A pert az Érintett – választása szerint – a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes törvényszék előtt is megindíthatja.
A törvényszékek listája – név, elérhetőség – és az illetékességkereső szolgáltatás elérhető a www.birosag.hu weboldalon.
Kiskorúakat sértő, gyűlöletkeltő, kirekesztő tartalmakkal, helyreigazítással, elhunyt személy jogaival, jó hírnév megsértésével kapcsolatos jogainak megsértése esetén az Érintett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz fordulhat.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság |
|
levelezési cím: |
1525 Pf.: 75. |
cím: |
1015 Budapest, Ostrom utca 23-25. |
telefon: |
+36-1-457-7100 |
fax: |
+36-1-356-5520 |
e-mail: |
info@nmhh.hu |
honlap: |
https://nmhh.hu |
Abban az esetben, ha az Adatkezelő az Érintett adatainak jogellenes kezelésével vagy az adatbiztonság követelményeinek megszegésével az Érintett személyiségi jogát megsérti, az Érintett az Adatkezelőtől sérelemdíjat követelhet.
VI. Adatkezelő és elérhetőségei
Az Adatkezelő köteles az adatkezelés jellege, hatóköre, körülményei és céljai, valamint a természetes személyek jogaira és szabadságaira jelentett, változó valószínűségű és súlyosságú kockázat figyelembevételével megfelelő technikai és szervezési intézkedéseket végrehajtani annak biztosítása és bizonyítása céljából, hogy a személyes adatok kezelése az adatvédelmi jogszabályokkal összhangban történjen. Az adatkezelés minden szakaszában meg kell felelni az adatkezelés céljának és a vonatkozó jogszabályi rendelkezéseknek.
A jogszerű adatkezelés érdekében alkalmazott technikai és szervezési intézkedéseket az Adatkezelő felülvizsgálja és szükség esetén naprakésszé teszi.
A megadott adatokkal összefüggésben az adatkezelő:
név: |
Belvárosi Gyógyszertár Kft. |
székhelye: |
1052 Budapest, Szervita tér 5. |
cégjegyzékszáma: |
01-09-390347 |
adószáma: |
27443691-2-41 |
képviseli: |
dr. Kis Tekla |
e-mail címe: |
info@belvarosigyogyszertar.hu |
VII. Adatfeldolgozó és elérhetőségei
Ha az adatkezelést az Adatkezelő nevében más végzi, az Adatkezelő kizárólag olyan adatfeldolgozókat vehet igénybe, akik vagy amelyek megfelelő garanciákat nyújtanak az adatkezelés jogszabályoknak való megfelelését és az Érintettek jogainak védelmét biztosító, megfelelő technikai és szervezési intézkedések végrehajtására.
Adatfeldolgozó igénybevétele esetén a végső felelősség továbbra is az Adatkezelőé, akinek felügyelnie kell az adatfeldolgozókat annak biztosítása érdekében, hogy döntéseik megfeleljenek az adatvédelmi jogszabályoknak.
A megadott adatokkal összefüggésben az adatfeldolgozók:
7.1. Adatfeldolgozók[19]
|
Név |
Székhely |
Elérhetőség |
Feladatkör |
E-mail szolgáltató |
Websupport Magyarország Kft. |
1132 Budapest,
|
https://www.mhosting.hu/kapcsolat |
Ezen keresztül fogjuk értesíteni a regisztrálókat és tartani velük a kapcsolatot. |
Tárhely |
Websupport Magyarország Kft. |
1132 Budapest,
|
https://www.mhosting.hu/kapcsolat |
Weboldalak Domain-jei itt vannak tárolva |
Hírlevél |
UNAS Online Kft. |
9400 Sopron, Kőszegi út 14. |
unas@unas.hu |
Ezen keresztül fognak a regisztrálók hírlevelet kapni. |
IT-szolgáltató |
UNAS Online Kft. |
9400 Sopron, Kőszegi út 14. |
unas@unas.hu |
NAS rendszer kezelése, rendszergazdai feladatköröket ellátása. |
Futárszolgálat |
GLS General Logistics Systems Hungary Csomag-Logisztikai Kft.
|
2351 Alsónémedi, GLS Európa u. 2. |
Ők szállítják házhoz a megrendelt termékeket. |
|
FoxPost Zrt. |
3300 Eger, Maklári út 119. |
info@foxpost.hu |
Ők szállítják házhoz a megrendelt termékeket. |
|
Futárszolgálat |
Packeta Hungary Kft. |
1044 Budapest Ezred utca 2 B2/11, |
https://www.packeta.hu/kapcsolat |
Ők szállítják házhoz a megrendelt termékeket. |
Könyvelés |
Elix-Mix Kft. |
1085 Budapest, Baross utca 44. IV. em. 10. |
A Társaság részére könyvviteli szolgáltatást végez. |
|
Könyvelés |
Szám-Vit Kft. |
1085 Budapest, Baross utca 44. IV. em. 10. |
A Társaság részére könyvviteli szolgáltatást végez. |
|
Online fizetési rendszer |
OTP Mobil Kft. |
1143 Budapest, Hungária körút 17-19. |
Ezen keresztül történik a megrendelés végösszegének kiegyenlítése |
|
Számlázó program |
Pharma Cloud Kft. |
1119 Budapest, Fehérvári út 84/A |
ugyfelszolgalat@pharmacloud.hu |
Ezen keresztül történik a számla kiállítása. |
Webáruház biztosítása és hírlevél kiküldésben való közreműködés |
UNAS Online Kft. |
9400 Sopron, Kőszegi út 14. |
unas@unas.hu |
A Webáruház tulajdonosa, valamint a hírlevelek kiküldésében működik közre. |
Konverziókövetés, egyéni célközönség létrehozása |
Facebook Ireland Ltd. |
4 Grand Canal Square Grand Canal Harbour Dublin 2 Ireland |
A Facebook közreműködésével történik a konverziókövetés[23] [24] [25] [26] , valamint az egyéni célközönség létrehozása. |
VIII. Adatvédelmi tisztviselő és elérhetősége
Abban az esetben, ha az adatkezeléssel kapcsolatban problémája merül fel, kérjük forduljon bizalommal adatvédelmi tisztviselőnkhöz.
Adatvédelmi tisztviselő: Antal Tibor (Atasi Team Kft.)[27] [28]
- E-mail: info@ezgdpr.hu
- E-mail:informacio@atasi.hu
- E-mail:antal.tibor@atasi.hu
- Telefonszám: +36/20-933-7446
IX. Adatkezelés folyamata
Az adatokat az Adatkezelő munkatársai kizárólag feladataik elvégzéséhez elengedhetetlenül szükséges mértékben kezelhetik, ha az Adatkezelő munkatársat foglalkoztat. Amennyiben munkatársat nem foglalkoztat, úgy az Adatkezelő képviselője kezeli az adatokat.
Tájékoztatjuk, hogy a weboldalon megjelenő külső szolgáltatók ikonjai (Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram) segítségével meghívott funkciók kapcsán az Adatkezelő adatkezelési tevékenységet nem végez, ezekben az esetekben az adatkezelő a szolgáltatást nyújtó külső cég.[29] [30]
-
9.1. A Weboldal használata során kezelt adatok
Kezelt adat |
Kötelező megadni? |
Adatkezelés célja (mire kell az adat)? |
Az adatkezelés jogalapja |
Kik láthatják az adatot? |
Adatkezelés időtartama |
Hogyan törölhető az adat? |
Név[31] |
kötelező |
regisztráció, azonosítás |
regisztráció és hírlevél esetén érintett hozzájárulása GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont és jogszabályi követelmény a GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
a regisztráció törléséig
illetve
hírlevélről történő leiratkozásig
számla kiállítása esetén a név a 9.2 táblázat szerint tárlódik |
hírlevél esetén a hozzájárulás visszavonásával a hírlevélben szereplő leiratkozási link segítségével |
E-mail cím |
kötelező |
regisztráció, kapcsolattartás |
szerződés teljesítése GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pont; hírlevél esetén érintett hozzájárulása GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont és jogszabályi követelmény a GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
a regisztráció törléséig
illetve
hírlevélről történő leiratkozásig |
illetve
hírlevél esetén a hozzájárulás visszavonásával a hírlevélben szereplő leiratkozási link segítségével |
Telefonszám |
kötelező |
kapcsolattartás |
szerződés teljesítése GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pont; hírlevél esetén érintett hozzájárulása GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont és jogszabályi követelmény a GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
a regisztráció törléséig
illetve
hírlevélről történő leiratkozásig |
e-mail útján |
|
|
|
(a felhasználónév jelenleg megyegyezik a felhasználónévvel) |
|
|
|
kötelező |
azonosítás |
érintett hozzájárulása GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
a jelszó megváltoztatásáig, de legkésőbb a regisztráció törléséig |
e-mail útján |
|
Weboldal biztonságos technikai működésével összefüggő adatok |
automatikus, kötelező |
a weboldal működése során technikai adatként kezeljük az Érintett számítógépének vagy mobilkészülékének IP címét, hozzávetőleges földrajzi elhelyezkedést, operációs rendszer típusát és verziószámát, böngésző típusát és verziószámát, a weboldalon végzett aktivitást. |
adatkezelő jogos érdeke a GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
1 év |
[37] automatikusan törlődik az adatkezelési időtartam lejártával |
Konverziókövetés, egyéni célközönség létrehozásával összefüggő adatok |
opcionális |
A facebook.com oldalon, a Webáruház egyes tartalmi elemeinek, termékeinek, akcióinak vagy magának a weboldalnak a megosztása, illetve lájkolása[38] [39] |
érintett hozzájárulása GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
az adatkezelés időtartamára, módjára, illetve az adatok törlési és módosítási lehetőségeire a facebook.com közösségi oldal szabályozása vonatkozik:
|
9.2. A megrendeléssel összefüggésben kezelt adatok
Kezelt adat |
Kötelező megadni? |
Adatkezelés célja (mire kell az adat)? |
Az adatkezelés jogalapja |
Kik láthatják az adatot? |
Adatkezelés időtartama |
Hogyan törölhető az adat? |
Név / Cégnév |
kötelező |
azonosítás, számla kiállítása |
megrendelés esetén szerződés teljesítése GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pont és jogszabályi követelmény a GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
Számv. tv. és Art. alapján szükséges |
Adatkezelő által történő megsemmisítéssel |
Lakcím / Székhely |
kötelező |
azonosítás, számla kiállítása |
megrendelés esetén szerződés teljesítése GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pont és jogszabályi követelmény a GDPR 6. cikk (1) |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
Számv. tv. és Art. alapján szükséges 8 év |
Adatkezelő által történő megsemmisítéssel |
Adószám |
Vállalkozás esetén kötelező |
azonosítás, számla kiállítása |
megrendelés esetén szerződés teljesítése GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pont és jogszabályi követelmény a GDPR 6. cikk (1) |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
Számv. tv. és Art. alapján szükséges 8 év |
Adatkezelő által történő megsemmisítéssel |
Szállítási cím |
kötelező |
azonosítás, szállítás teljesítése |
megrendelés esetén szerződés teljesítése GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pont és jogszabályi követelmény a GDPR 6. cikk (1) |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
Számv. tv. és Art. alapján szükséges 8 év |
Adatkezelő által történő megsemmisítéssel |
Telefonszám |
azonosítás, szállítás teljesítése |
megrendelés esetén szerződés teljesítése GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
számla vonatkozásában Számv. tv. és Art. alapján szükséges 8 év
egyéb esetekben Ptk. alapján az általános elévülési idő szerinti 5 év |
Adatkezelő által történő megsemmisítéssel |
|
Megrendeléssel kapcsolatos adatok |
kötelező |
azonosítás, szerződés teljesítése |
megrendelés esetén szerződés teljesítése GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
Számv. tv. és Art. alapján szükséges 8 év |
Adatkezelő által történő megsemmisítéssel |
Megrendelés során megadott egyéb információk |
opcionális |
azonosítás, szerződés teljesítése |
érintett hozzájárulása GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
Ptk. alapján az általános elévülési idő szerinti 5 év |
Adatkezelő által történő megsemmisítéssel |
Anonim Ügyfél-elégedettségi kérdőív során megadott adatok (kérdőív egyes kérdéseire adott válaszok) |
opcionális |
Segítheti munkánkat és az Ön magasabb szintű szakmai kiszolgálást azzal, hogy a kérdőív kitöltésével visszajelez számunkra a munkánk minőségét és az Ön azzal való elégedettségét illetően. |
érintett hozzájárulása GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont |
az adatkezelő felhatalmazott munkatársai, az adatfeldolgozók felhatalmazott munkatársai |
Ptk. alapján az általános elévülési idő szerinti 5 év |
Adatkezelő által történő megsemmisítéssel |
9.3. Hírlevél és direkt marketing tevékenység, közösségi média oldalak
A hírlevélre történő feliratkozás önkéntes hozzájáruláson alapul.
Az adatkezelés megnevezése, leírása és célja |
Hírlevél küldés A hírlevélre történő feliratkozáskor nem áll módunkban a kapcsolattartási adatok valódiságának ellenőrzése és annak megállapítása sem, hogy a megadott adatok magánszemélyre vagy vállalkozásra vonatkoznak. A velünk kapcsolatba lépő vállalkozásokat ügyfél partnerként kezeljük.
Az adatkezelés célja szakmai ismertetők, reklámot tartalmazó elektronikus üzenetek, információk, hírlevelek küldése, amelyekről bármikor következmények nélkül leiratkozhat. Ön akkor is minden következmény nélkül leiratkozhat, ha vállalkozása időközben megszűnt, a vállalkozásból kilépett, vagy valaki az Ön kapcsolattartási adatait közölte velünk.
Hírlevelet akkor küldhetünk Önnek, ha előzetesen és kifejezetten (a regisztráció során, valamint a hírlevél feliratkozása során a név, e-mail cím és a hozzájárulásra irányuló checkbox kitöltésével) hozzájárul ahhoz, hogy reklámajánlatunkkal, tájékoztatásainkkal és egyéb küldeményeinkkel a regisztrációkor megadott e-mail címen megkeressük. Ennek következtében hozzájárulhat ahhoz, hogy az e célból szükséges személyes adatait kezeljük. A fentiek értelmében amennyiben hírlevelet szeretne kapni, a szükséges adatokat köteles megadni. Az adatszolgáltatás elmaradása esetén nem tudunk Önnek hírlevelet küldeni. |
|
Érintettek köre |
A hírlevélre feliratkozók. |
|
Az adatkezelés jogalapja |
Az Ön hozzájárulása. |
|
A kezelt adatok köre és célja |
Vezetéknév |
azonosítás, kapcsolattartás, hírlevél küldése |
Keresztnév |
azonosítás, kapcsolattartás, hírlevél küldése |
|
E-mail cím |
azonosítás, kapcsolattartás, hírlevél küldése |
|
Az adatkezelés időtartama és az adatok törlése |
Az adatkezelés a hozzájárulás visszavonásáig történik. Az adatok törlése az adatkezeléshez történő hozzájárulás visszavonásakor történik meg. Ön bármikor visszavonhatja az adatkezeléshez történő hozzájárulását a kiküldött hírlevelekben megjelenő leiratkozási link segítségével. |
|
Kik férhetnek hozzá a személyes adatokhoz? |
|
|
|
||
Az adatok tárolási módja |
elektronikus |
9.4. Panaszkezelés
A panasz megtétele önkéntes hozzájáruláson alapul, de a kezelt adatok vonatkozásában az adatkezelési jogszabály – 1997. évi CLV. törvény – alapján kötelező.
Az adatkezelés megnevezése, leírása és célja |
Panaszkezelés Ön a szolgáltatásra, termékre vagy adatkezelő magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó panaszát írásban (postai úton, elektronikus levélben) közölheti. Az adatok kezelésének célja az érintett és panasz azonosítása, valamint a törvényből származó kötelezően rögzítendő adatok felvétele, továbbá a panasz közlésének lehetővé tétele, valamint a kapcsolattartás. |
|
Érintettek köre |
Minden természetes személy, aki szolgáltatásra vagy adatkezelő magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó panaszát írásban közölni kívánja. |
|
Az adatkezelés jogalapja |
A panaszkezelés folyamata önkéntes hozzájárulás alapján indul meg, de panasz esetén az adatkezelés jogszabály – 1997. évi CLV. tv. – alapján kötelező. |
|
A kezelt adatok köre és célja |
Panasz azonosítója |
azonosítás |
Panasz beérkezésének helye, ideje, módja |
azonosítás |
|
E-mail címe |
azonosítás, kapcsolattartás |
|
Emailben megadott személyes adatok |
azonosítás |
|
Vezetéknév |
azonosítás |
|
Keresztnév |
azonosítás |
|
Levelezési cím |
kapcsolattartás |
|
Panasz tárgya |
panaszkezelés |
|
Panasz tartalma |
panasz kivizsgálása |
|
Csatolt dokumentumok |
panasz kivizsgálása |
|
Panasz oka |
panasz kivizsgálása |
|
Az adatkezelés időtartama és az adatok törlése |
Adatkezelő a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát a felvételüktől számított 5 évig kezeli a vonatkozó és hatályos 1997. évi. CLV. törvény 17/A § (7) bekezdése alapján, kötelezően. |
|
Kik férhetnek hozzá a személyes adatokhoz? |
|
|
|
||
Az adatok tárolási módja |
elektronikus, papír alapú |
9.5. Információkérés
Az információkérés önkéntes hozzájáruláson alapul.
Az adatkezelés megnevezése, leírása és célja |
Információ kérése Ön a szolgáltatásról vagy adatkezelő magatartásáról, tevékenységéről írásban (postai úton, elektronikus levélben) kérdéseit felteheti. Az adatkezelés célja az érintett számára megfelelő információ nyújtása és kapcsolattartás. |
|
Érintettek köre |
Minden természetes személy, aki az Adatkezelővel kapcsolatba lép és az Adatkezelőtől információt kér személyes adatainak megadása mellett. |
|
Az adatkezelés jogalapja |
Ön az adatkezelés céljával összhangban, önkéntesen hozzájárul ahhoz, hogy ha az információkérés során elérhetőségét megadta, azon keresztül adatkezelő vele kapcsolatba lépjen, hogy a kérdést pontosítsa, vagy azt részére megválaszolja. |
|
A kezelt adatok köre és célja |
Kérdés azonosítója |
azonosítás |
Kérdés beérkezésének helye, ideje, módja |
azonosítás |
|
E-mail címe |
azonosítás, kapcsolattartás |
|
E-mailben megadott személyes adatok |
azonosítás |
|
Vezetéknév |
azonosítás |
|
Keresztnév |
azonosítás |
|
Levelezési cím |
kapcsolattartás |
|
Kérdés tárgya |
panaszkezelés |
|
Kérdés tartalma |
panasz kivizsgálása |
|
Az adatkezelés időtartama és az adatok törlése |
Cél megvalósulásáig. |
|
Kik férhetnek hozzá a személyes adatokhoz? |
|
|
|
||
Az adatok tárolási módja |
elektronikus, papír alapú |
9.6. Vásárlói elégedettségi felmérés
Az adatkezelés megnevezése, leírása és célja |
Vásárlói elégedettségi felmérés Adatkezelő elkötelezett amellett, hogy a szolgáltatásait magas színvonalon nyújtsa. A vásárlók ellátásának garantálása és a részükre nyújtott szolgáltatások minőségének biztosítása érdekében Adatkezelő rendszeresen vizsgálja tevékenységének hatékonyságát és a szolgáltatások színvonalát. Adatkezelő a beérkezett visszajelzéseket kiértékeli és azokat az észrevételeket, amelyek megvalósítása hozzájárul a magasabb színvonalú szolgáltatásnyújtáshoz és az alkalmazott rendszerei keretei között megvalósíthatók, beépíti a belső folyamataiba. Amennyiben a változások a szabályzatok módosítását is igénylik, azokat a soron következő módosítás alkalmával átvezeti.
A vásárlás során szerzett felhasználói tapasztalatok és vásárlóink véleménye rendkívül fontosak számunkra. Ennek érdekében Adatkezelő a vásárlást követően vásárlói kérdőívet, vagy erre mutató linket küld a vásárlóknak a vásárlás során megadott e-mail címére.
A vásárlói kérdőív alapján történő véleménynyilvánítás önkéntes alapon és teljesen anonim módon történik. Az e-mail címet kizárólag a vásárlói kérdőív elküldésére használjuk. A vásárlói kérdőívben adott válaszokat Adatkezelő a válaszadó személyes adataitól teljesen elkülönítve és névtelenül kezeli. A válaszok és a válaszadó közötti kapcsolat nem rekonstruálható. |
|
Érintettek köre |
Minden természetes személy, aki kitölti a vásárlói elégedettségi kérdőívet és az adatkezeléshez hozzájárult. |
|
Az adatkezelés jogalapja |
A vásárlói elégedettségi kérdőív kitöltése és elküldése esetén Ön az adatkezelés céljával összhangban, önkéntesen hozzájárul ahhoz, hogy a vásárlói elégedettség mérés során adott válaszait Adatkezelő kezelje és az Adatfeldolgozók részére továbbítsa.
Amennyiben szeretné visszavonni beleegyezését arra vonatkozóan, hogy e-mail címét a jövőben vásárlói elégedettség mérési kérdőívekhez felhasználhassuk, lemondási szándékát az V. pontban meghatározott értesítési módok valamelyikén jelezheti. |
|
A kezelt adatok köre és célja |
Kérdőív egyes kérdéseire adott válaszok |
vásárlói elégedettség felmérése |
Az adatkezelés időtartama és az adatok törlése |
Cél megvalósulásáig. |
|
Kik férhetnek hozzá a személyes adatokhoz? |
|
|
|
||
Az adatok tárolási módja |
elektronikus |
9.7. Cookie-k (sütik)
A Weboldal működéséhez szükséges cookie-k[49] [50] :
Cookie neve |
Cookie feladata
|
Cookie lejárati ideje |
Egyéb info |
Működéshez szükséges cookie-k |
|||
UN_never_logout_id |
Maradjon belépve funkció |
90 nap |
Bejelentkezéshez használt azonosítókat tárol, hogy ne kelljen ismét belépni a böngésző bezárása után |
UN_never_logout_auth |
Maradjon belépve funkció |
90 nap |
Bejelentkezéshez használt azonosítókat tárol, hogy ne kelljen ismét belépni |
UN_cart_... |
Kosár funkció |
365 nap |
Vásárló által kosárba tett termékek és adataik tárolása |
UN_geoip |
GeoIP alapú átirányítás |
Munkamenet bezárásáig |
A GeoIP alapú átirányítás egy olyan technika, amely lehetővé teszi egy weboldal számára, hogy a látogatók földrajzi elhelyezkedése alapján átirányítsa vagy személyre szabja a tartalmat vagy a szolgáltatásokat. (Jelenleg nem használjuk ezt a technológiát) |
UN_design_popup |
Felugró módosítható elem |
365 nap |
Felugró ablak beállításait tárolja |
UN_design_page |
Lista nézet váltás |
Munkamenet bezárásáig |
Tárolja a felhasználó által kiválasztott nézetett pl (lista vagy mozik alapú termék listázás) |
UN_design_mobile |
Mobil verzióra váltás |
365 nap |
Mobil nézetre való átállást tárolja |
UN_favourites |
Kedvencek |
60 nap |
A felhasználó által kedvencnek jelölt termékek tárolása |
UN_vote_... |
Szavazás |
365 nap |
Szavazásnál a szavazás tényének rögzítése |
UN_explicit |
Explicit tartalom felugró ablak |
Munkamenet bezárásáig |
Explicit tartalommal bíró termékeknél az életkor megerősítés eredményét tárolja (nem forgalmazunk ilyen termékeket) |
UN_cookie_allow |
Adatkezelési tájékoztató |
365 nap |
Tárolja azt, hogy a felhasználó elfogadta/elutasította/figyelmen kívül hagyta az adatkezelési tájékoztatót |
UN_cookie_close |
Adatkezelési tájékoztató |
365 nap |
Tárolja azt, hogy a felhasználó elfogadta/elutasította/figyelmen kívül hagyta az adatkezelési tájékoztatót |
UnasID |
Folyamatazonosító |
Munkamenet bezárásáig |
A felhasználót azonosítja a böngésző bezárásáig |
UnasServiceProxyID |
Folyamatazonosító |
Munkamenet bezárásáig |
Az unas webáruház belső működéséhez szükséges |
Egyéb cookie-k |
|||
UN_exitpopup_show_all |
Intelligens ajánlat |
30 nap |
Kuponok, egyedi kedvezmények megjelenítéséhez használt cookiek Több info: https://unas.hu/tudastar/admin/intelligens-ajanlat |
UN_exitpopup_show |
Intelligens ajánlat |
30 nap |
Kuponok, egyedi kedvezmények megjelenítéséhez használt cookiek Több info: |
UN_exitpopup_conv_all |
Intelligens ajánlat |
30 nap |
Kuponok, egyedi kedvezmények megjelenítéséhez használt cookiek Több info: |
UN_exitpopup_conv |
Intelligens ajánlat |
30 nap |
Kuponok, egyedi kedvezmények megjelenítéséhez használt cookiek Több info: |
UN_exitpopup_block |
Intelligens ajánlat |
30 nap |
Kuponok, egyedi kedvezmények megjelenítéséhez használt cookiek Több info: |
UN_exitpopup_visit_all |
Intelligens ajánlat |
30 nap |
Kuponok, egyedi kedvezmények megjelenítéséhez használt cookiek Több info: |
UN_exitpopup_order |
Intelligens ajánlat |
30 nap |
Kuponok, egyedi kedvezmények megjelenítéséhez használt cookiek Több info: |
UN_exitpopup_newsletter |
Intelligens ajánlat |
30 nap |
Kuponok, egyedi kedvezmények megjelenítéséhez használt cookiek Több info: |
UN_last_prod |
Utoljára megtekintett termékek |
60 nap |
Utoljára megtekintett terméket tárolja |
UN_refer |
Forrás azonosítás |
60 nap |
Tárolja hogy melyik külső weboldalról érkezett a látogató |
A honlap megfelelő működéséhez néha „sütiknek” nevezett – angolul cookie – fájlokat kell elhelyezni a számítógépen, ahogy azt más nagy webhelyek és internetszolgáltatók is teszik.
A sütik kis szövegfájlok, melyeket a webhely az oldalaira látogató felhasználó számítógépén, illetve mobilkészülékén tárol el. A sütik segítségével a honlap bizonyos ideig megjegyzi a műveleteket és személyes beállításokat – például a felhasználó nevet, a nyelvet, a betűméretet és a honlap megjelenítésével kapcsolatos többi egyedi beállítást – így nem kell azokat újra megadni minden egyes alkalommal a honlapra való látogatáskor, vagy az egyik lapról a másik lapra való navigáláskor.
Lehetőség van a sütik karbantartására és/vagy tetszés szerinti törlésére. Kérjük, hogy az ezzel kapcsolatos tudnivalókért látogasson el az aboutcookies.org webhelyre. Lehetőség van a számítógépen tárolt összes süti törlésére, és a böngészőprogramok többségében a telepítésük letiltására is. Ebben az esetben azonban előfordulhat, hogy minden alkalommal az oldalra történő látogatáskor manuálisan kell az egyes beállításokat elvégezni, és számolni kell azzal is, hogy bizonyos szolgáltatások és funkciók esetleg nem működnek.
-
9.7.1. A sütik feladata
- információkat gyűjtenek a látogatókról és eszközeiről;
- megjegyzik a látogatók egyéni beállításait, amelyek felhasználásra kerül(het)nek (pl. online tranzakciók igénybevételekor, így nem kell újra begépelni őket),
- megkönnyítik a weboldal használatát;
- minőségi felhasználói élményt biztosítanak.
A testre szabott kiszolgálás érdekében a felhasználó számítógépén, illetve a böngészésre használt más eszközén kis adatcsomagot, ún. sütit (cookie) helyez el és a későbbi látogatás során olvas vissza. Ha a böngésző visszaküld egy korábban elmentett sütit, a sütit kezelő szolgáltatónak lehetősége van összekapcsolni a felhasználó aktuális látogatását a korábbiakkal, de kizárólag a saját tartalma tekintetében.
-
9.7.2. Feltétlenül szükséges, munkamenet (session) cookie-k
Ezen sütik célja, hogy a látogatók maradéktalanul és zökkenőmentesen böngészhessék a Weboldalt, használhassák annak funkcióit, és az ott elérhető szolgáltatásokat. Az ilyen típusú sütik érvényességi ideje legfeljebb 365 napig tart, ezt követően a sütik e fajtája automatikusan törlődik.
-
9.7.3. Harmadik fél által elhelyezett cookie-k (analitika)
A Weboldal alkalmazza a Google Analytics mint harmadik fél sütijeit is. A Google Analytics statisztikai célú szolgáltatás használatával a Weboldal információkat gyűjt azzal kapcsolatban, hogy a látogatók hogyan használják a weboldalakat. Az adatot a honlap fejlesztésének és a felhasználói élmény javításának céljával használja fel. Ezen sütik szintén lejáratukig a látogató számítógépén vagy böngészésre használt más eszközén, annak böngészőjében maradnak, illetve amíg a látogató nem törli őket.[51] [52]
-
9.7.4. Célzó vagy hirdetési cookie-k (targeting cookies)
A Weboldal alkalmazza ezen sütiket, melynek az a célja, hogy általuk még inkább a látogatót érdeklő és a látogató számára releváns hirdetések jelenjenek meg a honlapon. Ezekkel a sütikkel meghatározható például egy reklám megjelenítési alkalmainak a száma, valamint felmérhető a reklámkampányok hatékonysága. Ezeket a sütiket általában reklám hálózatok helyezik el egy adott honlapon, a honlap üzemeltetőjének az engedélyével. Ezek a sütik megjegyzik az adott honlap látogatását, és ezt az információt megosztják más szervezetekkel, mint például a reklám közzé tévőjével. Általában a célzó vagy hirdetési sütik a honlapot üzemeltető szervezet által nyújtott funkciókhoz kapcsolódnak.[53] [54] [55]
9.8. További tudnivalók
Egyes adatait – ahogyan a táblázatban is látható – más felhasználóink – akik részére láthatóvá tette – is látják (címzettek).[56] [57] Ez azonban nem minősül sem adattovábbításnak, sem adatátadásnak. Más felhasználók az adatait csak láthatják, de nem végezhetnek rajta a betekintésen kívül adatkezelési tevékenységet, így a betekintésen kívül Ön sem kezelheti – kivéve, ha ehhez külön hozzájárult, de ez az Önök, Adatkezelőtől független jogviszonya – más adatait.
A kötelezően megadandó adatok megadásával és a jelölőnégyzet kipipálásával hozzájárul ahhoz, hogy az úgynevezett láthatósági beállítások szerint más felhasználók lássák azokat[58] , illetve ahhoz, hogy az Adatkezelő a fenti táblázatban feltüntetett célból kezelje.
A nem kötelezően – opcionálisan – megadandó adatok megadásával hozzájárul ahhoz, hogy az úgynevezett láthatósági beállítások[59] [60] szerint más felhasználók lássák azokat, illetve ahhoz, hogy az Adatkezelő a fenti táblázatban feltüntetett célból és ideig kezelje. Itt nem szükséges a jelölőnégyzetet bejelölni, azt csak regisztrációkor kell, míg ezeket az adatokat a regisztrációt követően lehet megadni.[61] [62] [63]
Az oldal nem kér semmilyen különleges személyes adatot. Ha valaki az Adatkezelő nevében ilyet kérne, kérjük jelezze részünkre.
Az Adatkezelő nem továbbít adatot sem EGT-n belüli, sem harmadik országokba (EGT-n kívüli országokba).
Az Adatkezelő nem végez profilalkotást.
Az Adatkezelő felel azért, hogy az adatok naprakészek és pontosak legyenek, ezért kérjük, hogy minden, az adatokban bekövetkező változást haladéktalanul jelezze a Társaság felé.
9.9. Konverziókövetés, adatfájl típusú egyéni célközönség
A Facebook olyan funkciókat és eszközöket biztosít, amelyek Adatkezelő webhelyén elhelyezve adatokat küldhet az Ügyfelek által webhelyén végrehajtott műveletekről (továbbiakban esemény-adatok) a Facebooknak, a konverziók követése (továbbiakban konverziókövetés) és a Webáruházat felkereső emberekből történő egyéni célközönség (továbbiakban egyéni célközönség) létrehozása céljából.
A Facebook a kapott esemény-adatokat arra használja fel, hogy Adatkezelőnek elemzési adatokat biztosítson hirdetéseinek eredményességéről és Webáruház használatáról, illetve, hogy létrehozza célközönségét az adatkezelési szabályzatának (https://www.facebook.com/about/privacy/) megfelelően. Az esemény-adatok emellett lehetővé teszik Adatkezelő számára a hirdetések jobb célzását, valamint rendszereinek optimalizálását. Az ilyen jellegű célzással és optimalizálással összefüggésben a Facebook: (i) a Adatkezelő webhelyéről gyűjtött esemény adatokat csak azt követően használja fel a hirdetések optimalizálására, hogy megtörtént az ilyen esemény-adatok összesítése más hirdetőktől vagy a Facebookon más módon gyűjtött egyéb adatokkal, továbbá (ii) nem teszi lehetővé más hirdetők vagy harmadik felek számára, hogy hirdetéseiket kizárólag a Adatkezelő webhelyéről gyűjtött esemény-adatok alapján célozzák.
Az esemény-adatokat más hirdetőkkel vagy harmadik féllel nem közöljük, kivéve, ha Ön erre engedélyt adott nekünk, vagy ha erre jogilag kötelezettek vagyunk. A Facebook megőrzi az esemény-adatok bizalmas jellegét és biztonságát, többek között olyan műszaki és fizikai biztonsági intézkedésekkel, amelyek rendeltetése (a) az adatok biztonságának és sértetlenségének védelme, amikor azok a Facebook rendszereiben találhatók, és (b) védelem a Facebook rendszereiben lévő adatok véletlen vagy jogosulatlan elérése, felhasználása, módosítása vagy közlése ellen.
Konverziókövetés vagy az egyéni célközönség használata esetén egyértelmű és szembeötlő hivatkozásnak kell szerepelnie az ilyen funkciókhoz a Facebook által létrehozott képpontokat tartalmazó minden oldalon, amely olyan adatvédelmi szabályzatra mutat, amely egyértelműen közli, hogy (a) harmadik fél cookie-k, webes jelzők és hasonló technológiák használatával gyűjthet vagy kaphat adatokat az oldalról és egyéb internetes helyekről, és ezeknek az adatoknak a felhasználásával mérési szolgáltatásokat nyújthat, illetve hirdetéseket tehet célzottá (b) hogyan tudják a felhasználók elutasítani az adatok hirdetések célzása érdekében történő gyűjtését és felhasználását, továbbá (c) hol tudják a felhasználók az ezt a döntésüket végrehajtó mechanizmust elérni (pl. a www.aboutads.info/choices oldalra mutató hivatkozás elhelyezésével).
Az Adatkezelő tudomásul veszi, hogy a Facebook az Adatkezelő hirdetéseiben vagy azok körül értesítést helyezhet el, amely közli, hogy a hirdetés célzott jellegű, és az Adatkezelő vállalja, hogy az ilyen jellegű értesítéseket nem módosítja, nem fedi el, és egyéb módon sem avatkozik a működésükbe, ideértve az olyan esetleges technikai összetevőket is, amelyek a felhasználók számára lehetővé teszik további tájékoztatás vagy választási lehetőségeket biztosító mechanizmusok elérését.
A Facebook bármikor módosíthatja, felfüggesztheti vagy megszüntetheti a konverziókövetés, az egyéni célközönségek funkcióhoz történő hozzáférést, vagy megszüntetheti annak elérhetőségét. Az Adatkezelő bármikor abbahagyhatja a funkciók használatát. Az Adatkezelő bármikor törölheti egyéni célközönségét a Facebook rendszeréből a fiókkezelő eszközök használatával.
Ha az Adatkezelő harmadik fél nevében használja ezen funkciók bármelyikét, kijelenti és garantálja továbbá, hogy az ilyen fél megbízottjaként jogosultsággal rendelkezik az ilyen adatoknak az Ő nevükben történő használatára, illetve az ilyen felet kötelezheti a jelen felhasználási feltételek betartására.
X. Adatbiztonság
Adatkezelő gondoskodik az adatok biztonságáról. Ennek érdekében megteszi azokat a technikai és szervezési intézkedéseket és kialakítja azokat az eljárási szabályokat, amelyek az irányadó jogszabályok, adat- és titokvédelmi szabályok érvényre juttatásához szükségesek.
Adatkezelő az adatokat megfelelő intézkedésekkel védi a jogosulatlan hozzáférés megváltoztatás, továbbítás, nyilvánosságra hozatal, törlés vagy megsemmisítés, valamint a véletlen megsemmisülés és sérülés, továbbá az alkalmazott technika megváltozásából fakadó hozzáférhetetlenné válás ellen.
Az adatbiztonság szabályainak érvényesüléséről az Adatkezelő az Adatvédelmi és Adatbiztonsági Szabályzattól és jelen Tájékoztatótól tartalmilag és formailag elkülönülő belső szabályzatok, utasítások, eljárási rendek útján – is – gondoskodik.
Adatkezelő az adatok biztonságát szolgáló intézkedések meghatározásakor és alkalmazásakor tekintettel van a technika mindenkori fejlettségére és több lehetséges adatkezelési megoldás közül azt választja, amely a személyes adatok magasabb szintű védelmét biztosítja, kivéve, ha az aránytalan nehézséget jelentene.
Az Adatkezelő az informatikai védelemmel kapcsolatos feladatai körében gondoskodik különösen:
- A jogosulatlan hozzáférés elleni védelmet biztosító intézkedésekről, ezen belül a szoftver és hardver eszközök védelméről, illetve a fizikai védelemről (hozzáférés védelem, hálózati védelem);
- Az adatállományok helyreállításának lehetőségét biztosító intézkedésekről, ezen belül a rendszeres biztonsági mentésről és a másolatok elkülönített, biztonságos kezeléséről (tükrözés, biztonsági mentés);
- Az adatállományok vírus elleni védelméről (vírusvédelem);
- Az adatállományok, illetve az azokat hordozó eszközök fizikai védelméről, ezen belül a tűzkár, vízkár, villámcsapás, egyéb elemi kár elleni védelemről, illetve az ilyen események következtében bekövetkező károsodások helyreállíthatóságáról (archiválás, tűzvédelem).
Az Adatkezelő az informatikai adatok és a Weboldal technikai környezetének megfelelő adatmentéséről gondoskodik, amit az egyes adatok megőrzési ideje alapján szükséges paraméterekkel működtet, ezáltal az adatok megőrzési időn belüli rendelkezésre állását garantálja, a megőrzési idő lejártával pedig véglegesen megsemmisíti azokat.
Az informatikai rendszer és az adatokat tároló környezet integritását és működőképességét fejlett monitoring technikákkal ellenőrzi, a szükséges kapacitásokat folyamatosan biztosítja. Az informatikai környezetében történt eseményeket komplex naplózási funkciók alkalmazásával rögzíti, ezzel is biztosítja az esetleges incidensek későbbi felderíthetőségét és jogi erejű bizonyíthatóságát.
Folyamatosan magas sávszélességet biztosító, redundáns hálózati környezetet alkalmazunk a Weboldal kiszolgálására, mely a fellépő terheléseket biztonságosan elosztja az erőforrásaink között.
A rendszereink katasztrófatűrő képességét tervezetten biztosítjuk, az üzletmenet folytonosságról és ezáltal felhasználóink folyamatos kiszolgálásáról szervezeti és technikai eszközökkel is magas szinten gondoskodunk.
Kiemelt prioritással gondoskodunk az informatikai rendszereink sértetlenségét is biztosító biztonsági javítások, gyártói frissítések kontrollált telepítéséről, ezzel megelőzve, elkerülve és kezelve a sérülékenységek kihasználásával történő hozzáférési vagy károkozási kísérleteket.
Az informatikai környezetünket rendszeresen biztonsági teszteléssel vizsgáljuk, a talált hibákat vagy gyenge pontokat kijavítjuk, az informatikai rendszer biztonsági megerősítését folyamatos feladatnak tekintjük.[64]
Munkatársaink számára a titoktartást is magába foglaló magas biztonsági elvárásokat fogalmaztunk meg, melyek teljesülését rendszeres képzésekkel is biztosítjuk, belső működésünk kapcsán pedig törekszünk arra, hogy tervezett és ellenőrzött folyamatokat működtessünk.
A működésünk során érzékelt, vagy hozzánk bejelentett, a személyes adatokat érintő esetleges incidenseket transzparens módon, felelős és szigorú elvek mentén 72 órán belül kivizsgáljuk. A bekövetkezett incidenseket kezeljük, és nyilvántartásba vesszük.
Szolgáltatásaink és informatikai megoldásaink fejlesztése során gondoskodunk a beépített adatvédelem elvének teljesüléséről, az adatvédelmet már a tervezési fázisban kiemelt elvárásként kezeljük.
XI. Adattovábbítás
Az Adatkezelő jogosult az általa gyűjtött, rögzített, rendszerezett személyes adatok harmadik személy részére történő továbbítására.
Az adattovábbítás során mindvégig figyelemmel kell lenni az adatkezelés alapelveire (például adattakarékosság elve, célhoz kötöttség elve). Az adattovábbítás során figyelemmel kell lenni továbbá arra is, hogy az Érintettek személyes adatainak megfelelő szintű védelmét a címzettek is biztosítsák.
Az Adatkezelő kizárólag olyan adatfeldolgozót vehet igénybe, aki vagy amely megfelelő garanciákat nyújt az Általános Adatvédelmi Rendeletben megfogalmazott követelményeknek és az Érintettek védelmét biztosító, megfelelő technikai és szervezési intézkedéseket hajt végre. Az adatfeldolgozó a személyes adatok továbbítására kizárólag az Adatkezelő erre vonatkozó utasítása esetén jogosult. Amennyiben az adattovábbítási kötelezettséget az adatfeldolgozó joga szerinti tagállami jog vagy a rá alkalmazandó uniós jog írja elő, úgy az adattovábbításra az Adatkezelő utasítása nélkül, de előzetes értesítése mellett kerülhet sor.
XII. A Tájékoztató módosítása
A Társaság fenntartja magának a jogot, hogy jelen Tájékoztatót egyoldalú döntésével bármikor módosítsa.
Amennyiben az Érintett a módosítással nem ért egyet, úgy kérheti személyes adatainak törlését az V. pontban meghatározott elérhetőségek valamelyikén.
Kelt: Budapest, 2023. március 6.